Balluff-systemy identyfikacji

Balluff

SmartCamera Identification

balluff-si1

Łatwa w obsłudze SmartCamera Identification marki Balluff zapewnia wszystkie niezbędne funkcje, pozwalając rozwiązywać wizualnie problem śledzenia (traceability).

SmartCamera niezawodnie identyfikuje obiekty oznakowane kodem. Odczytuje ona zarówno kody 1D, 2D oraz kody piętrowe lub oznaczane bezpośrednio jak i tekst (OCR – Optical Character Recognition). Rezultaty przesyłane są do nadrzędnych systemów za pomocą standardowych interfejsów przemysłowych.

Do wyposażenia należą funkcje do zintegrowanego tworzenia testów oraz widok przeglądu i statystyka przeglądu. Dodatkowo można sterować bezpośrednio produktami IO-Link. SmartCamera Identification daje się szybko zintegrować w procesie dzięki prostej obsłudze wspieranej przez oprogramowanie. Ponadto można wykorzystywać kamerę bardzo elastycznie poprzez tworzenie dowolnych planów testów.

Najważniejsze cechy

 • inteligentne zarządzanie danymi w celu ograniczenia obciążenia modułów Profinet i Ethernet/IP
 • prosta integracja w otoczeniu produkcyjnym dzięki podłączeniu za pomocą IO-Link
 • bezpieczne, indywidualne dla klientów zarządzanie rezultatami z przesyłem do sterowania lub do serwera
 • wytrzymałe wykonanie przeznaczone do warunków przemysłowych

 

 

Oferta na zapytanie

Czytniki kodów BVS E Identification

balluff-si2

Dzięki czytnikowi kodów BVS E Identification marki Balluff możesz jednoznacznie identyfikować swoje produkty. Umożliwia on odczyt kodów 1D lub 2D oraz kodów piętrowych. Nie ma przy tym znaczenia, czy kody są umieszczone na naklejce, nadrukowane, naniesione laserowo czy oznaczone bezpośrednio. Czytnik kodów BVS E odczytuje wszystkie kody z prędkością do 40 razy na sekundę. Również odchylenia położenia nie stanowią dla tego czujnika żadnego, problemu ponieważ bez trudu je wyrównuje.

Kontrola treści

Aby upewnić się, że wykorzystywane są tylko właściwe produkty, czytnik kodów BVS E sprawdza kody pod względem treści. Dodatkowo czujnik wyposażony jest w funkcję OCV, za pomocą której można weryfikować teksty i ciągi liczb, aby np. kontrolować datę przydatności produktów.

Ocena jakości kodu

Aby bezpiecznie identyfikować produkty, zagwarantowana musi być stała jakość kodu w całym procesie. Dodatkowo czytnik kodów BVS E Identification zapewnia konieczną do tego ocenę kodu według normy ISO.

Zastosowania

Czytniki kodów BVS E Identification stosowane są do identyfikacji elementów w procesie oraz do śledzenia opakowań i do sterowania produkcją.

Najważniejsze cechy

 • prosta i intuicyjna obsługa
 • niezawodny odczyt kilku kodów równocześnie
 • proste podłączenie do PLC przez interfejs RS232 i Ethernet
 • zwarta forma konstrukcyjna
 • dostępność różnych układów optycznych
 • do wyboru wbudowane oświetlenie w wersji światła czerwonego lub podczerwieni

 

 

Oferta na zapytanie

Ręczne czytniki kodów BVS HS-P

balluff-si3

Ręczne czytniki kodów kreskowych Balluff serii BVS HS-P szybko i niezawodnie odczytują wszelkie kody 1D i 2D i kody piętrowe z dokumentów, naklejek plastikowych, płytek drukowanych i elementów metalowych. Czytniki są wytrzymałe i łączą najwyższą wydajność odczytu z dużą łatwością obsługi. Mają przemysłową klasę ochrony IP65 i wytrzymują nawet kilkakrotne upadki z wysokości do 2 m na beton, co zapewnia niezawodne zastosowanie w przemyśle, logistyce i gospodarce magazynowej.

Mobilna praca

Bezprzewodowe warianty z Bluetooth zapewniają użytkownikowi maksymalną swobodę poruszania się, ponieważ transmisja danych możliwa jest w promieniu do 100 m wokół stacji bazowej.

Różnorodne zastosowania

Ręczne czytniki kodów stosowane są w wielu aplikacjach: Między innymi przy sterowaniu procesami zaopatrzenia (systemy Kanban), w sterowaniu produkcją, optycznej weryfikacji narzędzi, śledzeniu elementów, kontroli jakości i inwentaryzacji (sterowanie systemami Kanban).

Najważniejsze cechy

 • niezawodne potwierdzenie odczytu za pomocą sygnału akustycznego oraz dwóch zielonych diod i wyświetlenia zielonego punktu świetlnego na odczytanym kodzie
 • intuicyjny system naprowadzania na kod za pomocą dobrze widocznej ramki laserowej
 • jedno ładowanie starcza na 30 000 odczytów dzięki zastosowaniu akumulatorów litowo-jonowych
 • praca niepowodująca zmęczenia dzięki niewielkiej masie i ergonomicznemu kształtowi
 • Wariant High-Density: odczytuje kody o wysokiej rozdzielczości (do 2,5 mln przy 1D) oraz dużej rozpiętości (do A4), maksymalny zasięg lasera do 110 cm

 

 

 

Oferta na zapytanie

Ręczny czytnik kodów BVS HS-Q

balluff-si4

Ręczne czytniki kodów BVS HS-Q odczytują wszystkie popularne kody 1D i 2D i kody piętrowe oraz kody pocztowe w każdej pozycji obrotu (przechylenie do 40°) oraz w ruchu. Również odczyt w utrudnionych warunkach jak np. z wyświetlaczy i podłoża lekko odbijającego światło nie stanowi dla nich żadnej przeszkody. Czytniki nadają się do odczytu kodów na dokumentach i naklejkach kodowych i zapewniają dobrą wydajność odczytu za rozsądną cenę. Ich maksymalny zasięg odczytu wynosi 40 cm.

Intuicyjna obsługa

Czytnik obsługuje się bezpośrednio: po prostu najeżdża się na kod i naciska spust czytnika. Jeśli kod zostanie odczytany pomyślnie, wygenerowany zostanie sygnał akustyczny, zapali się zielona dioda na czytniku a na odczytywanym kodzie wyświetlony zostanie zielony punkt świetlny. Ergonomiczny kształt oraz maksymalna masa 200 g umożliwiają pracę bez zmęczenia z poszanowaniem rąk.

Różnorodne zastosowania

Ręczne czytniki kodów Balluff BVS HS-Q stosowane są w wielu aplikacjach: między innymi w intralogistyce, przyporządkowywaniu miejsc magazynowych w magazynach ręcznych, przy komisjonowaniu i zarządzaniu dokumentami.

Najważniejsze cechy

 • automatyczne dostosowanie do różnych sytuacji odczytu
 • niezawodne potwierdzenie odczytu za pomocą sygnału akustycznego oraz zielonej diody i wyświetlenia zielonego punktu świetlnego na odczytanym kodzie
 • intuicyjny system naprowadzania dzięki dobrze widocznemu, niebieskiemu znacznikowi LED

 

 

 

Oferta na zapytanie

Skontaktuj się z nami

Biuro Obsługi Klienta
tel. +48 537 66 02-06
fax +48 89 537 66 29
firma@elmarkasp.pl

logo-resize