Balluff-wyłączniki

Balluff

Wyłączniki bezpieczeństwa

balluff-wb1

Nasze wyłączniki bezpieczeństwa i czujniki bezpieczeństwa do różnych zastosowań zapewnią Ci zarówno ochronę osób jak i maszyn. Opcjonalnie otrzymasz je również jako bezpieczne urządzenie zamykające. Wyłączniki i czujniki bezpieczeństwa pracują według różnych zasad działania: elektromechanicznie i bezdotykowo, to znaczy indukcyjnie, ze wsparciem technologii kontaktronowej lub RFID. W każdym przypadku zaoszczędzisz czas i koszty przy instalacji i montażu dzięki zastosowaniu standardowych przewodów M12. Ponadto unikniesz błędów okablowania i uzyskasz większą przejrzystość.

Niepodlegające zużyciu zabezpieczenie przed dostępem gwarantują nasze kontaktronowe wyłączniki bezpieczeństwa, niewrażliwe na zjawisko osiadania drzwi. Przy użyciu opcjonalnego elementu dystansowego można zamontować ten magnetyczny czujnik bezpieczeństwa nawet w otoczeniu ferromagnetycznym. A jeśli w przypadku nadzorowania drzwi zabezpieczających narażonych na silne wibracje trzeba spełnić jeszcze wyższe wymogi, można skorzystać z transponderowych czujników bezpieczeństwa RFID z ich dodatkową, wysoką ochroną przed manipulacją.

Bezpośredni nadzór stref roboczych robotów i pozycji krańcowych metalowych uchwytów narzędzi można z kolei zrealizować w oparciu o rozwiązania elektromechaniczne, najprościej za pomocą naszych indukcyjnych czujników bezpieczeństwa. Inaczej niż zwykłe wyłączniki bezpieczeństwa, nie wymagają one żadnego specjalnego elementu współpracującego. Tak jak wszystkie wyłączniki i czujniki bezpieczeństwa Balluff mogą być one podłączone bezpośrednio do bezpiecznego modułu WE/WY, który koncentruje wszystkie sygnały i przesyła dalej przez podzespół IO-Link-Master do analizy. Przy okazji skorzystasz ze wszystkich zalet rozwiązania dla przemysłu 4.0.

Najważniejsze cechy

  • bardzo różnorodne możliwości zastosowania
  • w wytrzymałych wersjach obudów z diodą sygnalizującą działanie
  • nadają się do aplikacji bezpieczeństwa według PLe/SIL3
  • oszczędność czasu i kosztów oraz eliminacja błędów dzięki standardowej technologii podłączenia M12
  • redukcja nakładów na montaż i ograniczenie wymaganego miejsca
  • nadaje się również do ciężkich urządzeń zabezpieczających
  • odporność na manipulacje
  • niewrażliwość na wibracje i niedokładne prowadzenie drzwi

 

 

 

Oferta na zapytanie

Skontaktuj się z nami

Biuro Obsługi Klienta
tel. +48 537 66 02-06
fax +48 89 537 66 29
firma@elmarkasp.pl

logo-resize