Erko-końcówki i złączki kablowe

Erko

Końcówki kablowe

erko-k1

     Niezwykle ważnym elementem instalacji elektrycznej jest prawidłowo wykonane połączenie. Nowoczesne końcówki kablowe oraz złączki są jego bardzo ważnym elementem, przede wszystkim zapewniającym bezpieczeństwo instalacji. W zależności od ich przeznaczenia, obciążenia prądowego, a także konstrukcji i funkcjonalności szeroka oferta produktowa umożliwia dobranie odpowiedniego asortymentu.

     Odpowiednio dobrane do materiału końcówki kablowe, przeznaczone specjalnie do instalacji aluminiowych lub miedzianych, przekroju oraz rodzaju żyły i prawidłowe zaprasowywanie zapewniają bezawaryjne działanie instalacji elektrycznej.

     W zależności od rodzaju zaprasowywanej końcówki kablowej należy dobrać odpowiednią formę jej zaprasowania np.: sześciokątną, pojedynczy wgniot, owalną, trapezową, na kwadrat.

 

 

Oferta na zapytanie

Złączki kablowe

erko-k2
   Złączki kablowe są często opisywane wraz z końcówkami, ponieważ ich zastosowanie jest bardzo podobne. Zarówno złączkę, jak i końcówkę należy zaprasować na przewodzie. Do zaprasowania jednych i drugich korzysta się z tych samych narzędzi, np. prasek do kabli. Formy zaprasowań również są takie same. Na czym więc polega różnica? Złączki kablowe łączą ze sobą dwa przewody, zaś końcówka zaprasowana jest z jednej strony na przewodzie,  zaś z drugiej ma zakończenie pozwalające np. połączyć kabel ze śrubą lub ekranem.
ERKO ofiarowuje swoim Klientom bardzo dużo różnego rodzaju złączek kablowych w różnych rozmiarach, aby mógł je odpowiednio dobrać do własnych potrzeb. Wszystkie produkty najwyższej jakości, gwarantują bezpieczne i trwałe połączenie z przewodem. Złączki mogą być wykonane z bardzo wielu materiałów, jednak przeważnie są miedziane, aluminiowe lub aluminiowo-miedziane.

 

 

Oferta na zapytanie

Skontaktuj się z nami

Biuro Obsługi Klienta
tel. +48 537 66 02-06
fax +48 89 537 66 29
firma@elmarkasp.pl

logo-resize