Pepperl+Fuchs-czujniki fotoelektryczne

Pepperl+Fuchs

Bariery optyczne

pepperlfuchs-cz1

W barierach optycznych nadajnik i odbiornik są ustawione naprzeciw siebie. Zaletą takiego ustawienia jest to, że światło dociera do odbiornika bezpośrednio, co pozwala uzyskać dużą odległość pomiarową i wzmocnienie. Czujniki tego typu są w stanie skutecznie wykrywać praktycznie każdy obiekt. Kąt padania wiązki światła, właściwości powierzchni, kolor obiektu oraz inne parametry są nieistotne i nie wpływają na efektywność działania czujnika.

 

 

Oferta sklepu

Czujniki refleksyjne

pepperlfuchs-cz2

Nadajnik i odbiornik są umieszczone w jednej obudowie, co ułatwia montaż czujników refleksyjnych. Wystarczy umieścić reflektor naprzeciwko czujnika i ustawić oba elementy w jednej osi. Standardowa wersja z filtrem polaryzacyjnym łączy łatwość montażu typową dla systemów refleksyjnych z niezawodnością wykrywania, nawet w przypadku wykrywania obiektów odbijających światło z dużej odległości. Czujniki refleksyjne do wykrywania obiektów bezbarwnych idealnie nadają się do wykrywania obiektów przezroczystych.

 

Oferta sklepu

Czujniki odbiciowe

pepperlfuchs-cz3

Czujniki odbiciowe są wyjątkowo łatwe w montażu, ponieważ wystarczy zainstalować tylko jedno urządzenie, a reflektor nie jest wymagany. Czujniki te działają głównie na małej odległości, zapewniają optymalną dokładność przełączania i potrafią skutecznie wykrywać nawet bardzo małe przedmioty. Czujniki z tłumieniem tła badają tylko określony obszar znajdujący się przed czujnikiem. Ignorują one wszelkie obiekty znajdujące się poza nim. Czujniki z tłumieniem tła są wyjątkowo dokładne. Na ich działanie nie mają wpływu obiekty mogące zakłócić ich pracę. Z kolei czujniki z funkcją ewaluacji tła są stosowane w miejscach o stabilnym tle w zakresie pomiarowym, względem którego można dopasować czujnik.

 

Oferta sklepu

Czujniki przełączające z technologią rdzenia pomiarowego

pepperlfuchs-cz4

Czujniki przełączające z technologią rdzenia pomiarowego są oparte na technologii Multi Pixel (MPT) opracowanej przez firmę Pepperl+Fuchs. Dzięki temu w jednym czujniku triangulacyjnym można łatwo skonfigurować wiele trybów pracy i punktów przełączania. Te czujniki fotoelektryczne można skonfigurować jako czujniki z tłumieniem tła, czujniki z oceną tła oraz czujniki działające w trybie okienkowym. Ponadto czujniki są wyposażone w interfejs IO-Link, co pozwala na ich łatwe zastosowanie w wielu sytuacjach.

 

Oferta sklepu

Czujniki światłowodowe

Lichtleitersensoren

Czujniki światłowodowe i kablowe to doskonałe rozwiązanie do zastosowań, w których bezpośredni montaż czujników nie jest możliwy ze względu na ograniczoną przestrzeń, ekstremalne temperatury itp. Małe wiązki światłowodowe są idealne do wykrywania bardzo miniaturowych obiektów.

 

Oferta sklepu

Czujniki szczelinowe

Gabellichtschranke

Krótki czas odpowiedzi sprawia, że czujniki te doskonale nadają się do wykrywania małych obiektów z dużej odległości. Urządzenia te są często używane do wykrywania obiektów na przenośnikach wibracyjnych lub oscylacyjnych. Czujniki szczelinowe umożliwiają realizację zadań polegających na zliczaniu i monitorowaniu obiektów, np. wykrywania obiektów podczas spadku swobodnego.

 

Oferta sklepu

Czujniki kontrastu i czujniki koloru

Druckmarkentaster

W procesach automatyzacji pakowania i drukowania niezawodne wykrywanie nadruków oraz kolorowych oznaczeń ogrywa kluczową rolę na różnych etapach przetwarzania. Kontrastowe czujniki fotoelektryczne zostały zaprojektowane specjalnie do takich zadań.

 

Oferta sklepu

Kurtyny świetlne

Lichtgitter

Kurtyny świetlne sprawdzają się doskonale w zastosowaniach wymagających monitorowania określonych obszarów. Dzięki możliwości łatwego montażu i skonfigurowania są one preferowane w porównaniu z np. używaniem dużej liczby indywidualnych czujników fotoelektrycznych. Zakres zastosowań tych czujników obejmuje kontrolę szerokości, wysokości i profilu palet w magazynach oraz wykrywanie obiektów niezależnie od ich położenia, kontrolowanie nakładania się produktów na przenośnikach oraz monitorowanie drzwi w windach.

 

Oferta sklepu

Dalmierze

Distanzmessgerät

Nawet najmniejszy model może być użyty do szerokiej gamy zadań związanych z pomiarem i pozycjonowaniem. Czujnik wykorzystuje triangulację laserową i jest wyposażony w wyjście analogowe. Wszystkie pozostałe czujniki z serii VDM używają technologii impulsowego pomiaru odległości (PRT), oferują duży zasięg pomiarowy oraz zapewniają niezwykle dokładne wyniki pomiarów. Technologia PRT wykorzystuje impulsy świetlne o dużej intensywności w celu zapewnienia dużej niezawodności roboczej nawet w najtrudniejszych warunkach, w których występuje oświetlenie otoczenia oraz pył.

 

Oferta sklepu

Optyczne łącza danycyh

pepperlfuchs-cz10

Optyczne łącza danych zostały zaprojektowane w celu umożliwienia komunikacji bezprzewodowej z podajnikami towaru, wozidłami przemysłowymi, zautomatyzowanymi systemami transportowymi przenośnikami podwieszanymi oraz stacjami dokującymi. Umożliwiło to uniknięcie sprawiającej problemy komunikacji przy użyciu metod mechanicznych, radiowych lub Wi-Fi. Dostępne są urządzenia o różnym zasięgu roboczym oraz szybkości przesyłania danych.

 

Oferta sklepu

Czujniki specjalne

Spezialsensoren

Firma Visolux/Pepperl+Fuchs opracowała całą gamę specjalistycznych urządzeń dla różnych branż, które nie są wymieniane w standardowej ofercie. Czujniki te otwierają zupełnie nowe możliwości w dziedzinie detekcji przy użyciu czujników optycznych dla klientów szukających bardzo specyficznych rozwiązań.

 

Oferta sklepu

Fotoelektryczne czujniki bezpieczeństwa

Sicherheits-Sensoren

W zautomatyzowanych procesach coraz ważniejsze staje się bezpieczeństwo personelu. Gdy maszyny wykonują ruchy stwarzające duże ryzyko, wymagane jest przestrzeganie odpowiednich przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy. Należy unikać możliwości przecięcia, zmiażdżenia lub uderzenia osób, nawet jeśli uwaga operatora urządzenia zostanie na chwilę odwrócona.

 

Oferta sklepu

Czujniki do zautomatyzowanych systemów dostępu i wejścia

TTA

Obecnie ciężko wyobrazić sobie życie bez ruchomych schodów, automatycznych drzwi, bram, barier i wind. W sposób niemal magiczny otwierają się one automatycznie, wykrywają przeszkody i reagują niemal naturalnie na zbliżające się osoby lub obiekty.

 

Oferta sklepu

Akcesoria do czujników fotoelektrycznych

Zubehör Optoelektronik

Bogata oferta akcesoriów uzupełnia naszą gamę czujników fotoelektrycznych o dostosowane do różnych zadań światłowody, wsporniki montażowe oraz szeroką gamę odbłyśników.

 

Oferta sklepu

Skontaktuj się z nami

Biuro Obsługi Klienta
tel. +48 537 66 02-06
fax +48 89 537 66 29
firma@elmarkasp.pl

logo-resize