Pepperl+Fuchs-czujniki ultradźwiękowe

Pepperl+Fuchs

Czujniki dyfuzyjne i refleksyjne

pepperlfuchs-cu1

Czujniki ultradźwiękowe są najczęściej używane w trybie dyfuzyjnym. Pojedynczy przetwornik ultradźwiękowy jest używany zarówno jako nadajnik, jak i odbiornik i zwykle znajduje się w tej samej obudowie co układ elektroniczny czujnika.

Większość naszych czujników umożliwia przełączanie pomiędzy trybem dyfuzyjnym, a refleksyjny – pozwala to na niezawodne wykrywanie trudnych obiektów. Wybrane czujniki ultradźwiękowe są dostarczane w wersji skonfigurowanej do refleksyjnego trybu działania.

 

 

Oferta sklepu

Bariery optyczne

pepperlfuchs-cu2

Bariery ultradźwiękowe emitują wiązkę akustyczną o bardzo dużej mocy. Zapewniają duży zasięg i charakteryzują się niewielkimi wymiarami obudowy. W odróżnieniu od czujników dyfuzyjnych i refleksyjnych, nie przełączają się one cyklicznie pomiędzy nadawaniem i odbieraniem ani nie oczekują na zarejestrowanie odbitego sygnału. Dlatego ich czas odpowiedzi jest znacząco krótszy, co umożliwia uzyskanie bardzo dużej częstotliwości przełączania.

 

Oferta sklepu

Czujniki do monitorowania podwójnych arkuszy

pepperlfuchs-cu3

Czujniki do monitorowania podwójnego arkusza to bariery ultradźwiękowe zoptymalizowane pod kątem zadań związanych z podawaniem arkuszy, takich jak wykrywanie połączeń, zliczanie etykiet czy wykrywanie podwójnego arkusza.

Czujniki podwójnych arkuszy lub podwójnych warstw materiału rozróżniają puste przerwy oraz pojedyncze i podwójne warstwy materiałów takich, jak papier, metale czy płyty drewniane i tafle szkła.

Podczas wykrywania etykiet czujniki te mogą rozróżniać materiał etykiety oraz elementu, na którym się ona znajduje.

 

Oferta sklepu

Akcesoria do czujników ultradźwiękowych

pepperlfuchs-cu4

Kompatybilne akcesoria umożliwiają uzyskanie znaczących oszczędności. Pozwalają oszczędzić czas i nakład pracy wymagany nie tylko do zainstalowania czujników, ale również do ich obsługi serwisowej. Jeśli produkty są użytkowane w trudnych warunkach, odpowiednie akcesoria firmy Pepperl+Fuchs umożliwiają wydłużenie okresu eksploatacji czujników.

 

Oferta sklepu

Skontaktuj się z nami

Biuro Obsługi Klienta
tel. +48 537 66 02-06
fax +48 89 537 66 29
firma@elmarkasp.pl

logo-resize