Pepperl+fuchs-osprzet do pracy w strefie ex

Pepperl+Fuchs

Skrzynki zacisków i skrzynki połączeniowe Ex e, Ex i

pepperlfuchs-ex1

Różne typy skrzynek zacisków i skrzynek połączeniowych umożliwiają instalację sieci rozdziału sygnału i zasilania w strefach zagrożonych wybuchem.

Skrzynki te są certyfikowane zgodnie z najnowszymi wymaganiami ATEX oraz innymi normami międzynarodowymi — dostępne typy ochrony przed wybuchem to: Ex e, Ex ia oraz Ex tb.

Wiele rozmiarów oraz materiałów, z których są wytwarzane obudowy, a także konfiguracje złączy i przepustów kablowych zgodnych z wymaganiami użytkowników, umożliwiają uzyskanie optymalnego rozwiązania dla dowolnego zastosowania. Wszystkie modele charakteryzują się wytrzymałością, trwałością oraz odpornością na wysoką temperaturę. Charakterystyczne rozwiązania konstrukcyjne ułatwiają montaż i konserwację.

Odpowiednie zabezpieczenie przed dostępem, zoptymalizowane zakresy temperatury otoczenia oraz trwałe materiały, z których zostały wykonane obudowy, takie jak poliester wzmocniony włóknem szklanym GRP czy elektropolerowana stal nierdzewna, gwarantują niezawodne działanie nawet w najtrudniejszych warunkach lub w lokalizacjach o dużych wymaganiach w zakresie higieny.

 

 

 

Oferta na zapytanie

Skrzynki zacisków i skrzynki połączeniowe Ex d

pepperlfuchs-ex2

Różne typy ognioszczelnych skrzynek zacisków i skrzynek połączeniowych zapewniają ochronę sieci rozdziału sygnału i zasilania w trudnych warunkach otoczenia.

Kilka wariantów obudów oraz opcji materiałów, z których zostały one wykonane, a także dostosowana konfiguracja zacisków i przepustów kablowych umożliwiają adaptację do potrzeb dowolnego zastosowania.

Odpowiednie zabezpieczenie przed dostępem, zoptymalizowane zakresy temperatury otoczenia oraz trwałe materiały, z których zostały wykonane obudowy, takie jak aluminium niezawierające miedzi, stal nierdzewna czy żeliwo, zapewniają dużą trwałość i umożliwiają bezpieczną pracę.

 

 

Oferta na zapytanie

Kasety sterownicze Ex e

Kasety sterownicze Ex e

pepperlfuchs-ex3

Uniwersalne kasety sterownicze można wyposażyć nawet w cztery elementy sterownicze niezbędne do obsługi i monitorowania obwodów elektrycznych oraz maszyn w trudnych warunkach otoczenia lub w środowiskach zagrożonych wybuchem.

Dostępne są różnorodne elementy sterujące, takie jak przyciski, wskaźniki LED, przełączniki, potencjometry i amperomierze. Oferowane są trzy serie produktów gwarantujące ochronę przed wybuchem Ex e i Ex tb.

Odpowiedni poziom szczelności i ochrony przed wysokimi temperaturami oraz zastosowane w obudowach trwałe materiały, takie jak poliester wzmocniony włóknem szklanym (GRP), stal elektropolerowana czy poliamid, zapewniają bezpieczną i długotrwałą eksploatację.

 

 

Oferta na zapytanie

Moduły sterujące Ex d

pepperlfuchs-ex4

Dwie serie produktów do ognioszczelnych modułów sterujących umożliwiają obsługę i monitorowanie obwodów elektrycznych i maszyn w trudnych warunkach lub strefach zagrożonych wybuchem.

Seria EFDC ma certyfikat Ex d IIB+H2 i obejmuje 6 wersji obudów, z których każdą można wyposażyć w nawet 11 elementów obsługowych.

Seria EFD21 ma certyfikat Ex d IIC i zapewnia miejsce na 2 elementy obsługowe. Dostępnych jest wiele elementów sterujących, takich jak przyciski, wskaźniki LED czy przełączniki sterujące.

Moduły sterujące są wykonane z niezawierającego miedzi aluminium zapewniającego optymalną ochronę w większości trudnych warunków otoczenia.

 

 

Oferta na zapytanie

Skrzynki sterownicze Ex e

pepperlfuchs-ex5

Skrzynki sterownicze można dokładnie dostosować do danego zastosowania, aby zapewnić wydajną obsługę i monitorowanie obwodów elektrycznych i maszyn w strefach zagrożonych wybuchem.

Dostępne są dwie serie skrzynek sterowniczych certyfikowanych dla poszczególnych typów ochrony przed wybuchem: Ex e, Ex ib oraz Ex tb. W zależności od rozmiaru i serii, w jednej skrzynce sterowniczej można zainstalować nawet do 56 elementów obsługowych pozwalających na realizację wielu różnych funkcji.

Odpowiednie zabezpieczenie przed dostępem, zoptymalizowane zakresy temperatury otoczenia oraz trwałe materiały, z których zostały wykonane obudowy, takie jak poliester wzmocniony włóknem szklanym GRP czy elektropolerowana stal nierdzewna, gwarantują niezawodne działanie nawet w najtrudniejszych warunkach lub w lokalizacjach o dużych wymaganiach w zakresie higieny.

 

 

Oferta na zapytanie

Skrzynki sterownicze Ex d

pepperlfuchs-ex6

Skrzynki sterownicze z zabezpieczeniem przed wybuchem typu Ex d IIB oraz Ex tb umożliwiają bezpieczną obsługę i monitorowanie sieci rozdziału zasilania oraz maszyn w strefach zagrożonych wybuchem i w wymagających warunkach przemysłowych.

Szeroka gama obudów ognioszczelnych wykonanych z niezawierającego miedzi aluminium, stali nierdzewnej lub żeliwa gwarantuje niezawodną ochronę. Możliwe jest zintegrowanie wielu elementów obsługowych realizujących różne funkcje, zgodnie z wymaganiami użytkownika.

Odpowiednie zabezpieczenie przed dostępem i zoptymalizowane zakresy temperatury otoczenia umożliwiają użytkowanie w niemal każdych warunkach otoczenia.

 

 

Oferta na zapytanie

Panele sterownicze i skrzynki rozdzielcze Ex d

pepperlfuchs-ex7

Wytrzymałe obudowy ognioszczelne i odpowiednio certyfikowane elementy obsługowe umożliwiają realizację szerokiej gamy rozwiązań rozdzielczych i sterowniczych w strefach zagrożenia.

Panele sterownicze i skrzynki rozdzielcze mogą zawierać dowolne wyposażenie elektryczne lub moduły do automatyzacji procesów produkcyjnych. Każde z rozwiązań jest ściśle dostosowywane do wymagań danego zastosowania. W celu zaprojektowania optymalnego rozwiązania doświadczeni inżynierowie z centrum Solution Engineering Center firmy Pepperl+Fuchs pomagają klientom na wszystkich etapach — od pierwszej weryfikacji projektu aż po końcową kontrolę i certyfikację.

Wszystkie rozwiązania są dostarczane na miejsce instalacji gotowe do wdrożenia do eksploatacji, wraz z pełną dokumentacją.

 

 

Oferta na zapytanie

Panele sterownicze i skrzynki rozdzielcze Ex de

pepperlfuchs-ex8

Bezpieczeństwo urządzeń bez certyfikatu Ex oraz możliwość szybkiego wdrożenia do eksploatacji i łatwej modyfikacji to zalety połączenia rozwiązań z zabezpieczeniami przeciwwybuchowymi typu Ex d oraz Ex e.

Szeroka gama wytrzymałych obudów ognioszczelnych chroni wyposażenie przed wybuchem lub czynnikami zewnętrznymi oraz zapewnia łatwy dostęp do elementów obsługowych i zacisków obwodów sygnalizacyjnych i zasilających zamkniętych w obudowach Ex e.

Wszystkie rozwiązania „tulejowe” są dokładnie dostosowane do wymagań danego zastosowania. W celu zaprojektowania optymalnego rozwiązania doświadczeni inżynierowie z centrum Solution Engineering Center firmy Pepperl+Fuchs pozostają w bliskim kontakcie z klientem przez cały okres realizacji projektu. Wszystkie rozwiązania są dostarczane do miejsca instalacji wraz z pełną dokumentacją. Wdrożenie do eksploatacji jest szybkie i łatwe, ponieważ obudowy Ex d nie muszą być otwierane na miejscu instalacji.

 

 

Oferta na zapytanie

Rozdzielacze izolacyjne i przełączniki bezpieczeństwa Ex e

pepperlfuchs-ex9

Używanie rozłączników izolacyjnych i przełączników bezpieczeństwa Ex e firmy Pepperl+Fuchs gwarantuje bezpieczną pracę silników i napędów w strefach zagrożonych wybuchem. Obudowy są wykonane ze stali nierdzewnej lub z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym.

 

Oferta na zapytanie

Obudowy Ex d

pepperlfuchs-ex12

Obudowy ognioszczelne serii ASM, EJB i GUB umożliwiają projektowanie rozwiązań sterowniczych i rozdzielczych do stref zagrożenia — od małych skrzynek zacisków, przez skrzynki sterownicze, aż po zaawansowane panele sterownicze i skrzynki rozdzielcze do skomplikowanych maszyn i rozbudowanych instalacji.

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe typu Ex d oraz Ex tb umożliwiają używanie oprzyrządowania, które nie zostało zaprojektowane do pracy w otoczeniu zagrożonym wybuchem gazów lub pyłów, w trudnych warunkach otoczenia lub w warunkach powodujących korozję.

Możliwa jest integracja posiadających odpowiednie certyfikaty elementów obsługowych, które pozwalają na realizację różnych funkcji sterowania. Dzięki temu klienci mogą używać wielu funkcji elektrycznych lub rozwiązań z dziedziny automatyzacji procesów w najważniejszych zastosowaniach przemysłowych. Obudowy oprzyrządowania z serii S* są używane do ochrony przeciwwybuchowej niewielkich urządzeń elektronicznych i konwerterów sygnałów.

 

 

Oferta na zapytanie

Sygnalizacja

pepperlfuchs-ex13

Seria wytrzymałych przycisków awaryjnych przeznaczonych do sterowania alarmami pożarowymi i gazowymi jest dostępna w obudowach z żeliwa, odlewanego aluminium oraz poliestru wzmocnionego włóknem szklanym. Oferowane przez firmę Pepperl+Fuchs moduły z wybijaną szybką są certyfikowane do użytku w strefach 1, 2, 21 oraz 22 i dostępne w wersjach z rezystorami lub bez rezystorów końca linii (EOL) i/lub rezystorami do monitorowania szeregowego.

W strefach produkcyjnych oraz w maszynach ruchomych, takich jak dźwigi, montowane są lampy sygnalizacyjne informujące osoby znajdujące się w pobliżu o stanie roboczym lub lokalizacji maszyny. Lampy te są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.

 

 

Oferta na zapytanie

Skontaktuj się z nami

Biuro Obsługi Klienta
tel. +48 537 66 02-06
fax +48 89 537 66 29
firma@elmarkasp.pl

logo-resize