Pfannenberg – zarządzanie ciepłem

Pfannenberg

Klimatyzatory

5f57d15284

Serie DTI i DTS to dwie linie wyjątkowych klimatyzatorów. Spełniają one wszystkie wymagania stawiane w montażu częściowo wpuszczonym (DTI) i bocznym (DTS) w obudowach każdego rozmiaru.

Ponadto oferujemy absolutną światową innowację: DTT. Klimatyzatory do montażu dachowego z tej linii zapewniają unikalne bezpieczeństwo dzięki zastosowaniu innowacyjnego opatentowanego systemu zarządzania kondensatem i umożliwiają montaż w nawet najbardziej ograniczonej przestrzeni.

Oferta sklepu

Wymienniki ciepła

pic_pws63_6502

Wymienniki ciepła Pfannenberg powietrze/woda znajdują szczególne zastosowanie wszędzie tam, gdzie panują wysokie temperatury otoczenia, powietrze jest agresywne, lub szczególnie zanieczyszczone olejem. Ich główne zalety w stosunku do innych urządzeń chłodzących do klimatyzacji szaf sterujących wiążą się z obsługą nie wymagającą konserwacji oraz wyjątkowo niskim stopniem emisji dźwięków.

Idealne zastosowanie wymienników ciepła powietrze/woda będzie wszędzie tam, gdzie maszyny lub procesy produkcyjne powinny być chłodzone wodą o umiarkowanej temperaturze i woda ta jest dostępna.

Oferta na zapytanie

Wentylatory filtrujące

filterfangrp2

Wentylatory filtrujące 4. generacji firmy Pfannenberg pozwalają oszczędzać energię, zasoby i cenny czas.

Ponadto zapewniają większą niezawodność w procesie produkcyjnym, ponieważ wraz z matami filtrującymi umożliwiają zwiększenie przepływu powietrza o ponad 100% (stopień ochrony IP 55), prowadząc do kilkukrotnego zwiększenia żywotności i tym samym wydłużenia okresów serwisowania.

Praktyczne testy w najcięższych warunkach w branży drzewnej dowiodły, że okresy serwisowe można było wydłużyć o jeden do dwóch, a czasami nawet do trzech tygodni. Dodatkowo potwierdzona została łatwość montażu i obsługi serwisowej wentylatorów filtrujących, m.in. dzięki czyszczeniu sprężonym powietrzem i likwidacji konieczności docinania na wymiar mat filtrujących.

Oferta sklepu

Ogrzewania

pic_flh010_150

Kondensacja jest jednym z największych zagrożeń dla obudów urządzeń elektronicznych. Dopóki one pracują, wydzielane przez nie ciepło zapobiega występowaniu tego zjawiska wewnątrz obudów. Jednak kiedy niepracujące systemy przestają wydzielać ciepło, istnieje potencjalne niebezpieczeństwo pojawienia się kondensacji. Występowanie tego zjawiska zależy od punktu rosy. Właśnie w tym punkcie rozpoczyna się rola ogrzewania szaf sterowniczych firmy Pfannenberg (ogrzewania promiennikowego i nadmuchowego).

Wraz z wprowadzeniem serii FLH-T – urządzeń ogrzewających nadmuchowych z wewnętrznym termostatem regulującym pracę wentylatora i grzejnika – kondensacja w szafie nie ma żadnych szans. Różne klasy wydajności urządzeń ogrzewających szaf sterowniczych FLH są idealnie uzupełniane termostatami i higrostatami serii FLZ. W połączeniu elementy te zapewniają, że temperatura we wnętrzu szafy sterowniczej jest zawsze prawidłowa i nie dochodzi tam do kondensacji.

Oferta na zapytanie

Termostaty/Higrostaty

FLZ-600-FLZ-610

Termostaty w kombinacji z ogrzewaniem szafy sterującej służą do regulacji temperatury w szafie sterującej. W połączeniu z wentylatorami filtrującymi pozwala na zastosowanie zgodnie z potrzebami, oszczędność energii, materiału oraz czasu a tym samym polepszony bilans LCA.

  • różne typy z zestykiem zmiennym, jako zestyk rozwierny lub zwierny
  • do zastosowania w wentylatorach filtrujących Pfannenberg, ogrzewaniach lub do kontroli temperatury
  • funkcjonują przy rosnącej temperaturze, w wersji z zestykiem zmiennym dostępne również z zewnętrznymi czujnikami

Higrostaty FLZ sterują ogrzewaniami szafy sterującej lub wentylatorem filtrującym przy przekroczeniu ustawionej relatywnej wilgotności powietrza..

  • higrostat mechaniczny z zestykiem przełącznym
  • do zastosowania w wentylatorach filtrujących Pfannenberg, ogrzewaniach oraz do kontrolowania wilgotności powietrza
  • zapobiega kondensacji oraz korozji
  • urządzenie połączone higrostat/termostat kontroluje równocześnie oraz niezależnie od siebie wilgotność powietrza i temperaturę

Oferta sklepu

Skontaktuj się z nami

Biuro Obsługi Klienta
tel. +48 537 66 02-06
fax +48 89 537 66 29
firma@elmarkasp.pl

logo-resize