Pilz – czujniki

Pilz

PSENini – zbliżeniowy czujnik bezpieczeństwa

objects-309466-l
Bezpieczny czujnik zbliżeniowy bezdotykowo rejestruje zbliżenie metalowych obiektów. Dostarcza wymaganych bezpiecznych sygnałów o pozycjach i położeniach krańcowych oraz zapewnia bezzakłóceniowy przebieg produkcji. PSENini nadaje się do zadań z długimi krzywkami lub wieloma rejestrowanymi pozycjami i służy jako nadajnik impulsów do zadań liczenia lub do rejestracji ruchów obrotowych (do 10 Hz).

W porównaniu do przełączników mechanicznych PSENini oferuje idealne warunki dla wysokiej produktywności i długiej żywotności.

 • Rozwiązanie z jednej ręki: do PSENini oferujemy pasujące urządzenie analizujące.
 • Ochrona inwestycji: Bezpieczne przełączniki zbliżeniowe Pilz PSENini są zgodne ze złączmy innych producentów i dlatego można je bez problemów zastosować w Państwa instalacji.
 • Skalowalność i elastyczność: wykorzystajcie Państwo potencjał oszczędności przełączania seryjnego przy najwyższych wymaganiach odnośnie bezpieczeństwa.
 • Łatwe projektowanie i wielorakie możliwości zastosowań:
  – odporne na wstrząsy i wibracje
  – przy silnym zabrudzeniu i wysokich wymaganiach odnośnie higieny (IP67)

 

Oferta sklepu

PSENrope – linkowy wyłącznik bezpieczeństwa

3193_m2

Przy taśmie lub przy maszynie, gdy chodzi o bezpieczeństwo w obszarze produkcyjnym, bezpieczne przełączniki napędu linowego PSENrope to sprawdzone i niezawodne rozwiązanie. Ręczne przełączenie powoduje wyłączenie procesów funkcyjnych PSENrope. PSENrope oferują maksymalne bezpieczeństwo, ponieważ funkcja wyłączania awaryjnego może zostać wyzwolona w każdym punkcie napędu linowego.

Bezpieczne wyłączniki linkowe PSENrope mogą być stosowane w sposób elastyczny, są łatwe w instalacji i komfortowe w obsłudze. Przemyślone elementy montażowe ułatwiają ich instalację i pierwsze uruchomienie.

 • Elastyczne zastosowanie: Z uwagi na to, że zakres skuteczności ograniczony jest tylko przez długość liny, możliwe jest zabezpieczanie także dużych instalacji.
 • Ekstremalna obciążalność: Dzięki solidnej obróbce i stabilnej obudowie metalowej lub z tworzywa sztucznego nadają się do zastosowań zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków
 • Wysokie bezpieczeństwo: Dzięki przestrzennemu rozdzieleniu przyłączania i mechaniki przełączniki PSENrope oferują wysoki poziom bezpieczeństwa
 • Optymalizacja kosztów: Podwójna funkcja przycisków grzybkowych z wyłączaniem awaryjnym i odblokowaniem pociągowym, elastyczna obsługa i szerokie możliwości zastosowań sprawiają, że przełączniki PSENrope to mądry wybór

 

Oferta sklepu

PSENenco – enkoder

nc-m1-eCAM-F1-188

Czujniki obrotów PSENenco są stosowane do określenia pozycji i prędkości. Czujnik obrotów dostępny w pierwszym stopniu rozbudowy jest czujnikiem wartości bezwzględnej stosowanym w systemie automatyzacji PSS 4000. Dostarcza różne bezwzględne wartości pozycji, które są przetwarzane w specjalizowanym module programowym.

Czujnik obrotów PSENenco posiada magnetyczny i optyczny system pomiarowy i w ten sposób zintegrowano dwa urządzenia w jednym.

Zalety czujnika obrotów:

 • Bezpieczna analiza prędkości i pozycji
 • Przeniesienie bezpiecznej funkcji monitorowania do oprogramowania użytkownika
 • Wysoka elastyczność monitorowania wartości granicznych poprzez dynamiczne rozwiązanie w programie użytkownika
 • Zastąpienie mechanicznego mechanizmu krzywki przez bezpieczny elektroniczny mechanizm krzywki PSS 4000 wraz z czujnikiem obrotów PSENenco

 

 

Oferta sklepu