Pilz – wyłączniki bezpieczeństwa

Pilz

PSENmech – mechaniczny wyłącznik bezpieczeństwa

570001

Mechaniczne przełączniki bezpieczeństwa PSENmech nadają się do bezpiecznego nadzorowania ruchomego urządzenia ochronnego. Po otwarciu urządzeń ochronnych następuje wyzwolenie przełączników bezpieczeństwa PSENmech i niebezpieczny ruch maszyny jest zatrzymywany za pomocą urządzenia analizującego Pilz.

Za pomocą zwiększonej siły trzymania elementu uruchamiającego przełączniki bezpieczeństwa PSENmech zapobiegają przypadkowemu otwarciu drzwi ochronnych. Spełniają normę PN-EN 1088 (ochrona przed obejściem) poprzez mechaniczny element uruchamiający.

Do zastosowań najwyższej kategorii bezpieczeństwa (do kategorii 4 wg PN-EN 954-1) zaleca się kombinacje mechanicznego przełącznika bezpieczeństwa PSENmech z innym przełącznikiem bezpieczeństwa (do wyboru PSENmech, PSENmag lub PSENcode). W połączeniu z bezpieczną techniką sterowania Pilz stanowi to bezpieczne rozwiązanie kompletne.

 Oferta sklepu

PSENmag – bezkontaktowy magnetyczny czujnik bezpieczeństw

1c2da951-f647-439f-97e7-31f6bff2ad7a
Bezdotykowe, magnetyczne wyłączniki bezpieczeństwa służą zarówno do monitorowania ustawienia rozdzielających urządzeń zabezpieczających wg normy EN 60947-5-3, jak i do monitorowania pozycji. Wraz w wyłącznikami PSENmag otrzymują Państwo zoptymalizowany pod względem kosztów system złożony z czujników i sterownika firmy Pilz wraz z dopuszczeniem.

PSENmag oferuje bezpieczne rozwiązanie kompletne: W połączeniu z jednostkami analizującymi Pilz zapewniacie Państwo swojej aplikacji bezpieczeństwo z dopuszczeniem BG zgodnie z normą PN-EN 60947-5-3 dla zastosowań do kategorii 4 wg PN-EN 954-1.

 • Ekonomiczność i długa żywotność: Dzięki połączeniom rzędowym i braku mechanicznego zużycia
 • Elastyczność, szybkość i wysoka dostępność
  – Kompaktowa budowa
  – Wysokie odstępy styków
  – Wtykane kable i
  – Dobrze widoczne wskaźniki statusu
 • Solidność: odporność na wstrząsy i wibracje
 • Możliwość uniwersalnego użycia: Możliwość zastosowania także przy silnych zabrudzeniach i ostrych przepisów higienicznych dzięki odpornej na zabrudzenia oraz pyło- i wodoszczelnej obudowie z rodzajem ochrony IP67
 • Rozwiązanie z jednej ręki: Ekonomiczne, dopasowane, bezpieczne rozwiązanie kompleksowe Pilz z dopuszczeniem BG wg PN-EN 60947-5-3 dla zastosowań do kategorii 4 wg PN-EN 954-1
 • Wysokie bezpieczeństwo: już z tylko jednym przełącznikiem dl kategorii 4 (PN-EN 954-1), do PL „e” (PrEN ISO 13849-1) lub do SIL3 (PN-EN IEC 62061)
 • Ochrona przed obejściem wg VDE 0660 możliwa dzięki ukrytemu montażow

 

 Oferta sklepu

PSENcode – bezkontaktowy, kodowany czujnik bezpieczeństwa

AC10CF6C-500x500
PSENcode służą zarówno do monitoringu położenia rozłączających urządzeń ochronnych wg EN 60947-5-3 jak również monitoringu pozycji. Dzięki zintegrowanej budowie i standardowym złączom PSENcode są otwarte na produkty innych producentów. Kodowany przekaźnik bezpieczeństwa optymalnie integruje się z danym otoczeniem i pozwala na późniejsze doposażenie Państwa instalacji.

PSENcode do monitoringu drzwi bezpieczeństwa – najwyższa ochrona przed manipulacją na małej przestrzeni

Do monitoringu drzwi ochronnych PSENcode oferuje – zarówno w formie kompaktowej jak i dużej – najwyższą ochronę przed manipulacją dzięki technologii RFID: W wersji unikatowej z pełnym kodowaniem jest tylko jeden element uruchamiający, którego akceptuje czujnik (zasada kluczyk-zamek). Dzięki połączeniu szeregowemu z kolejnymi czujnikami jak PSENcode, PSENini, PSENslock, PSENsgate do PL e wg EN/ISO 13849-1użytkownik otrzymuje bardzo ekonomiczne i do tego bezpieczne rozwiązanie.

PSENcode do monitoringu pozycji: trzy pozycje – jeden bezpieczny czujnik

Wariant kodowanego przekaźnika bezpieczeństwa PSEN csx.19 nadaje się do bezpiecznego monitoringu pozycji. Tym samym PSENcode przejmuje bezpieczny monitoring do trzech pozycji, które są także bezpiecznie rozróżniane przez czujnik. Diagnostyka odbywa się szybko i przyjaźnie dla użytkownika przez wskaźnik LED, obojętnie czy zastosowano konstrukcję kompaktową czy dużą. Ze względu na stosowany typ podłączenia (wtyk M12, 5-biegunowy) nowy przekaźnik bezpieczeństwa PSENcode nadaje się perfekcyjnie do każdego środowiska systemowego.

 

Oferta sklepu

PSENbolt – zasuwa bezpieczeństwa

img

Zasuwa bezpieczeństwa PSENbolt składa się z zasuwy mechanicznej, klamki oraz czujników bezpieczeństwa o różnych zasadach działania, pozwala to na rezygnację z drogich konstrukcji. Obok wysokich wymagań stawianych zabezpieczeniom przed manipulacją, zasuwa bezpieczeństwa spełnia wymagania dla monitoringu drzwi ochronnych, zależnie od zastosowanego czujnika, aż do najwyższej kategorii bezpieczeństwa PL e wg EN/ISO 13849-1 lub SIL CL 3 wg EN/IEC 62061. Jako alternatywa mechaniczna zasuwa bezpieczeństwa PSENbolt nadaje się szczególnie do monitoringu drzwi ochronnych, w których utrudniona jest regulacja.

Zasuwa bezpieczeństwa PSENbolt znacznie redukuje nakłady związane z projektowaniem i montażem indywidualnych układów czujników drzwi ochronnych. Ze względu na solidny materiał zasuwa bezpieczeństwa PSENbolt nadaje się w szczególności do zastosowania w drzwiach ochronnych, które są często otwierane.

Zoptymalizowane pod kątem kosztów rozwiązanie składające się z czujnika bezpieczeństwa, klamki i zasuwy

Proste połączenie pozwalające na realizację układu z maksymalnie dwoma czujnikami bezpieczeństwa (PSEN b5)
Trwałość dzięki zabezpieczeniu mechanicznemu
Zredukowane nakłady montażowe dzięki zastosowaniu zacisków

Wysoki poziom niezawodności instalacji

Maksymalna ochrona przed manipulacją dzięki technologii RFID w połączeniu z kodowanym czujnikiem bezpieczeństwa PSENcode
Bezpieczna blokada mechanicznego czujnika bezpieczeństwa PSENmech zapobiega niezamierzonemu otwieraniu drzwi ochronnych
Opcjonalne trzpienie blokujące i odblokowanie ewakuacyjne dodatkowo zabezpieczają użytkowanie instalacji

Oferta sklepu