Programowalne moduły sieci ETHERNET z ARGEE firmy TURCK

12
Sty

Programowalne moduły sieci ETHERNET z ARGEE firmy TURCK

ARGEE – to prosta funkcjonalność PLC dla modułów TURCK opartych o platformę Multiprotocol. Nowoczesna technologia umożliwia programowanie modułów kompaktowych serii TBEN-S/L, BLcompact oraz FEN20 bezpośrednio na obiekcie. Dzięki temu proste funkcje kontrolera mogą być realizowane w module I/O co odciąża centralną jednostkę sterującą i magistralę sieciową.

Środowisko programowania ARGEE to prosta aplikacja internetowa oparta o technologię HTML5. Jest ono dostępne na dowolnym urządzeniu wyposażonym w system Windows oraz przeglądarkę internetową, taką jak Chrome lub Firefox. Eliminuje to potrzebę stosowania kompleksowego oprogramowania firm trzecich lub licencji współdzielonej ze sterownikiem PLC.

Dzięki wykorzystaniu technologii Multiprotocol moduły zaprogramowane w ten sposób mogą być wykorzystane w sieciach Profinet, Ethernet / IP lub sieci Modbus TCP.

Programowanie nie może być prostsze. W trybie uproszczonym (ARGEE-FLOW) edytor wykorzystuje schemat drabinkowy oraz pola rozwijane za pomocą których sygnały wejściowe i wyjściowe mogą być łączone z operatorami logicznymi. Dzięki temu możliwa jest realizacja podstawowych funkcji na wszystkich poziomach doświadczenia bez zaawansowanej znajomości języka programowania. Tryb profesjonalny (ARGEE-PRO) otwiera przed użytkownikiem dostęp do całego zakresu dostępnych funkcji wraz z możliwością operowania na danych procesowych.

Specyfikacja ARGEE obejmuje:
• Przełączanie bitów, wykorzystanie timerów i liczników, wykonywanie działań arytmetycznych, monitorowanie statusu programu poprzez wbudowane funkcje HMI i komunikowanie się z PLC
• Integracja z sygnałami cyfrowymi, analogowymi, IO-Link, RFID

Wykorzystując technologię ARGEE na urządzeniach z platformą Multiprotocol można realizować – obiektowe sterowniki logiczne (Field Logic Controller). Użytkownicy, którzy chcą dodać logikę bez inwestowania w PLC mogą użyć technologii Field Logic Controller na jeden z trzech sposobów:
• praca samodzielna: moduł z ARGEE wykonuje całą logikę jako samodzielna jednostka bez użycia PLC.
• archiwizacja PLC: jeżeli moduł z ARGEE traci komunikację ze sterownikiem, może on przejąć kontrolę i zamknąć proces lub go podtrzymać
• współpraca FLC i PLC: moduł z ARGEE może monitorować proces i wysłać określone zmienne i ich stany z powrotem do PLC

KARTA PRODUKTOWA EN

Kontakt:
tel. +48 89 537 66 00
fax +48 89 537 66 29
e-mail: firma@elmarkasp.pl