Relpol-przekaźniki

Relpol

Przekaźniki Subminiaturowe

Relpol-p1

Relpol to lider wśród europejskich producentów przekaźników. Jedną z flagowych grup produktów firmy Relpol są przekaźniki subminiaturowe. Są one szeroko stosowane w urządzeniach biurowych, AV, pomiarowych, czujnikach sterowania czy monitoringu, etc. Przekaźniki subminiaturowe to specjalistyczne urządzenia przeznaczone do łączenia niskich napięć, niskich prądów. Przekaźniki subminiaturowe w zależności od typu produkowane są dla szeregu napięć:

  • 12 V DC,
  • 24 V DC,
  • 9 V DC,
  • 6 V DC,
  • 5 V DC,
  • 3 V DC.

Przekaźnik subminiaturowy Relpol posiada szerokie możliwości zastosowania.

W ofercie Relpol znajdziesz przekaźniki subminiaturowe do m.in.: obwodów drukowanych RSM850, RSM822, RSM954, RSM957 jak i do obwodów SMT RSM850, oraz przekaźnik bistabilny RSM850.

 

Najlepszy przekaźnik subminiaturowy – tylko od Relpol

Głównymi zaletami przekaźników subminiaturowych są bardzo małe wymiary, przy jednoczesnych stosunkowo dużych możliwości łączeniowych oraz wysoka odporność obudowy na trudne warunki pracy. Nasz przekaźniki sygnałowe mają niewielkie rozmiary pozwalające na oszczędność miejsca na płytce elektronicznej. Dla niektórych typów przekaźników są produkowane wersje czułe cewki o niskim poborze mocy. Spełniają wymogi dyrektywy RECH i RoHS.

 

Przekaźnik sygnałowy Relpol – ogromne możliwości wykorzystania

Przekaźniki subminiaturowe produkowane są dla napięć 12 V DC, przekaźniki 24 V DC,  przekaźniki 5 V DC, przekaźniki 6 V DC, przekaźniki 9 V DC. Relpol produkuje przekaźnik subminiaturowy, przekaźnik sygnałowy o bardzo niskim prądzie 3 V DC.

W ofercie firmy Relpol znajdują się: przekaźnik subminiaturowy do obwodów drukowanych RSM850, przekaźnik do obwodów drukowanych RSM822, przekaźnik subminiaturowy do obwodów drukowanych RSM954, przekaźnik do obwodów drukowanych RSM957. W ofercie Relpol SA są również przekaźniki subminiaturowe z cewką czułą do przekaźników dla elektroniki, przekaźnik zasilający oraz przekaźniki zasilające, miniaturowy przekaźnik mocy do PCB, miniaturowe przekaźniki mocy do obwodów drukowanych. Przekaźniki RSM822N, RSM957N to przekaźniki subminiaturowe z cewką czułą. Jest też bardzo mały przekaźnik sygnału do najmniejszych obciążeń, przekaźnik subminiaturowy o niskiej mocy cewek. Przekaźnik subminiaturowy ma małe wymiary oraz małą masę. Przekaźniki subminiaturowe, to przekaźniki monostabilne do łączenia niskich obciążeń.

 

 

Oferta na zapytanie

Przekaźniki Miniaturowe

Relpol-p2

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obejmującą szeroki zakres najwyższej jakości przekaźników miniaturowych. Specjalizujemy się w produkcji przekaźników miniaturowych stosowanych w układach pośredniczących, w systemach automatyki przemysłowej, a także w urządzeniach elektronicznych. Przekaźnik miniaturowy z powodzeniem może być zastosowany w układach sterujących: oświetleniem, wyłącznikach zmierzchowych, w AGD oraz wielu innych układach automatyki. Przekaźnik miniaturowy, dzięki swej konstrukcji, to element pozwalający wzmocnić sygnał lub przekazać większe obciążenie (do 20A w zależności od typu przekaźnika). Szerokie możliwości zastosowania przekaźników miniaturowych wynikają bezpośrednio z dużego zróżnicowania ich właściwości technicznych. W ofercie Relpol znajdziesz przekaźniki o szerokim zakresie napięć cewek np.:

  • przekaźnik o napięciu 6V,
  • przekaźnik 12V ,
  • przekaźnik 24V .

Cechy przekaźników miniaturowych Relpol

Relpol przykłada szczególną uwagę do najwyższej jakości produkcji przekaźników miniaturowych. Charakteryzuje je duża wytrzymałość elektryczna izolacji, bardzo długi czas użytkowania, a także niezawodność działania. Nasza oferta zawiera przekaźniki miniaturowe o różnym napięciu cewki, poborze prądu oraz konfiguracji zestyku. Są proste w montażu i bardzo wytrzymałe. Oferta zawiera szeroki wybór przekaźników miniaturowych dla gniazd wtykowych i do montażu THT. Posiadają szeroki gamę certyfikatów. Spełniają wymogi RECH i RoHs.

Przekaźniki miniaturowe to przekaźniki do systemów alarmowych i do stosowania w aplikacjach automatyki przemysłowej jako układy pośredniczące. Przekaźniki miniaturowe są stosowane w układach energoelektroniki, w układach sterujących w wyłącznikach zmierzchowych, w sterowaniu oświetleniem, w AGD. Przekaźnik miniaturowy wyróżnia się wysoką jakością i niezawodnością działania. Przekaźniki miniaturowe produkowane są w napięciach 3V, 6V, 9 V, 12V, 24V, 48V. Przekaźnik miniaturowy produkowany jest również w wersji czułej. Podstawowymi cechami przekaźników miniaturowych są: szeroki zakres napięć cewek, cewki dla napięć AC lub DC.

 

Przekaźnik miniaturowy cechuje znamionowy prąd 8A, 10A, 6A, a także prądy 16A, 8 A są także przekaźniki miniaturowe o prądach 20 A. Są to przekaźniki o cechach: wysoka wytrzymałość elektryczna izolacji, znamionowe prądy łączeniowe zestyków do 20 A. W ofercie Relpol znajdują się przekaźniki miniaturowe RM12, RM12N, RM32N, RM40, RM45N, RM50, RM50N, RM51 do obwodów drukowanych, oraz przekaźniki miniaturowe do gniazd wtykowych i PCB – RM699B, RM84, RM85, RM87, RM96, RMP84, RMP85.

 

 

Oferta na zapytanie

Przekaźniki Przemysłowe

Relpol-p3

Przekaźniki przemysłowe stosowane są głównie w układach automatyki przemysłowej i energetycznej, w układach sygnalizacji i zabezpieczeń, w różnych układach sterowań i napędów elektrycznych. Podstawowe cechy dla przekaźników  przemysłowych: liczba zestyków od 1 do 4, znamionowe prądy łączeniowe zestyków do 48 A.

Przekaźnik przemysłowy ma wykonania z elementami tłumiącymi przepięcia na cewkach. Przekaźniki przemysłowe R2N, R3N, R4N stanowią podstawę przekaźników interfejsowych PIR2, PIR3, PIR4. Niektóre przekaźniki przemysłowe, takie jak R2N, R3N R4N, R15 w standardowych wykonaniach mają zamieszczony wskaźnik zadziałania oraz przycisk testujący. Przekaźnik przemysłowy RUC-M, to przekaźnik do wysokich obciążeń DC. Jest to przekaźnik przemysłowy z magnesem trwałym, którego pole magnetyczne wydmuchuje łuk elektryczny pomiędzy stykami. Przekaźnik przemysłowy RG25, to przekaźnik mocy ogólnego zastosowania. Przekaźniki te można stosować do gniazd wtykowych, ale są też wykonania do obwodów drukowanych PCB.

Przed Państwem szeroka oferta zawierająca przekaźniki przemysłowe Relpol, czyli wysoce specjalistyczny i najwyższej jakości sprzęt wykorzystywany w automatyce przemysłowej. Przekaźniki mocy z naszej oferty doskonale sprawdzą się w różnego rodzaju układach sygnalizacji, zabezpieczeń, sterowania i napędów. To właśnie praca przekaźników decyduje o stabilności pracy maszyn i urządzeń pod kątem elektryki. Przekaźnik przemysłowy przekazuje sygnał wraz z odpowiednim napięciem, prądem do modułu maszyny. Zasilanie i sterowanie jest niezmiernie istotne w automatyce przemysłowej, dlatego też warto zaopatrzyć się w najwyższej jakości przekaźniki przemysłowe Relpol.

 

Zastosowanie i wykorzystanie przekaźników przemysłowych

Głównym zadaniem przekaźników mocy jest przełączanie obciążeń dużej mocy z wysokim napięciem przy jednoczesnym niewielkim zużyciu energii. Obecnie przekaźniki wykorzystywane są powszechnie wautomatyce przemysłowej. Nasza oferta zawiera przekaźniki przemysłowe do wykorzystania w systemach solarnych, aparaturze trakcyjnej, kolejowej i tramwajowej, sprzęcie sterowniczym, pomiarowym etc. Jesteśmy przekonani, że przekaźniki mocy z naszej oferty spełnią wszystkie Państwa oczekiwania dotyczące jakości i trwałości przekaźników. Podstawowymi cechami przekaźników przemysłowych jest liczba zestyków od 1 do 4 oraz możliwość przełączania prądów do 48A. Niektóre przekaźniki pozwalają na ręczne wymuszenie działania styków przekaźnika co jest bardzo istotne przy uruchamianiu urządzeń.

 

Oferta na zapytanie

Przekaźniki Instalacyjne

Relpol-p4

Przekaźniki instalacyjne, to przekaźniki elektromagnetyczne w obudowach modułu instalacyjnego, przeznaczone do bezpośredniego montażu na szynie 35 mm. Przekaźniki instalacyjne posiadają cewki AC, DC oraz AC/DC. Przekaźniki instalacyjne posiadają obciążenie AC1 do 16 A/ 250 V  oraz do 8 A/250 V. Przekaźnik instalacyjny MT-PI posiada wskaźnik zadziałania LED, dioda zielona. Dioda LED zielona wskazuje napięcie zasilania przekaźnik instalacyjny. Przekaźnik instalacyjny może być stosowany w automatyce budynkowej we współpracy z zegarami sterującymi, wyłącznikami, przyciskami sterowniczymi oraz w instalacjach elektrycznych: automatyka przemysłowa i energetyczna: rozdzielnicy aparatury modułowej.  Przekaźniki instalacyjne MT-PI wykonane SA z materiału stykowego AgSnO2. Czas zadziałania dla przekaźnika instancyjnego, to 15 ms, a czas powrotu 20 ms. Maksymalna częstość łączeń przekaźnika instalacyjnego, to 600 cykli przy obciążeniu znamionowym w kategorii AC1, oraz 72 000 cykli bez obciążenia.

Przekaźniki instalacyjne wykorzystywane w układach sterujących budynków mieszkalnych, budynków użyteczności publicznej oraz w przemyśle. Duże możliwości przekaźnika instalacyjnego stawiają go w gronie często stosownych przekaźników. Instalacyjne przekaźniki elektromagnetyczne z naszej oferty przeznaczone są do bezpośredniego montażu na szynie 35 mm. Przekaźnik instalacyjny MT-PI  został wyposażony w zieloną diodę LED, służącą jako wskaźnik zasilania.  Przy pomocy przekaźników instalacyjnych można sterować zarówno obwody główne jak i sterownicze. Przekaźniki modułowe cechują się niewielkim zużyciem energii.

 

Niewielkich rozmiarów przekaźnik instalacyjny MT-PI  jest dobrym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie istotną kwestią jest oszczędność miejsca oraz niski pobór mocy. Przekaźniki doskonale sprawdzają się w systemach sterowania oświetleniem, wentylacją, załączania rolet i żaluzji, ogrzewaniem, pompami ciepła czy małymi silnikami elektrycznymi. Przekaźnik modułowy MT-PI posiada cewki AC, DC oraz AC/DC. Jego obciążenie AC1 wynosi 16 A/250 V lub  do 8 A/250 V w zależności od wersji. Przekaźnik instalacyjny typu MT-PI to najwyższa jakość wykonania oraz niezwykle szerokie możliwości zastosowania. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty przekaźników modułowych. Jesteśmy pewni, że spełnią one wszystkie Państwa potrzeby i zapewnią stabilną pracę urządzeń.

 

 

Oferta na zapytanie

Przekaźniki Interfejsowe

Relpol-p5

Przekaźniki interfejsowe, zwane też przekaźnikowe moduły sprzęgające pełnią funkcje: separują wejścia/wyjścia w aplikacjach ze sterownikami PLC. Przekaźniki interfejsowe w aplikacjach elektrycznych stosowane są jako elementy pośredniczące i wykonawcze. Podstawowymi cechami tych dla przekaźniki interfejsowe są: separacja obwodów sterujących od obwodów wykonawczych, wyposażenie w elementy tłumiące przepięcia na cewkach oraz świetlne wskaźniki działania, liczba dostępnych zestyków: od 1 do 4. Wysoka jakość i niezawodność przekaźników interfejsowych potwierdzona została wieloma zastosowaniami w wymagających aplikacjach. Podstawę dla przekaźnik interfejsowy stanowią przekaźniki miniaturowe i przekaźniki przemysłowe: RM699BV, RM84, RM85, RMP84, RMP85, R2N, R3N, R4N. Przekaźniki interfejsowe zbudowane są na bazie gniazd śrubowych oraz gniazd bezśrubowych. Poszczególny przekaźnik interfejsowy może mieć zamontowane złącza grzebieniowe do mostkowania wspólnych sygnałów wejść. W ofercie Relpol pojawił się ostatnio przekaźnik interfejsowy z przekaźnikiem wykonawczym inrush odpornym na prąd udarowy 80 A (20ms). Przekaźniki interfejsowe to także przekaźniki do długich linii.

Zadaniem przekaźników interfejsowych jest separowanie wejścia/wyjścia w aplikacjach ze sterownikami PLC. Pozwala to na zwiększenie obciążenia oraz może zwielokrotnić liczbę wyjść. Dzięki niemu możliwe jest łączenie różnego napięcia. Przekaźnik interfejsowy separuje wejście od wyjścia  chroniąc przed przepięciami i przed krótkotrwałymi przeciążeniami. Dzięki temu przekaźnik modułowy sprzęgający umożliwia stabilną pracę urządzeń w bardzo szerokim zakresie napięć.

 

Stabilność i trwałość – przekaźnik interfejsowy Relpol

Oferta przekaźników interfejsowych Relpol, to szereg najnowocześniejszych wykonań, które gwarantują wysokie parametry elektryczne. Za ich pomocą można przełączać obciążenia indukcyjne i pojemnościowe. Przy pomocy przekaźników interfejsowych uzyskujemy separację między obwodami sterowania i mocy. Przekaźnik modułowy sprzęgający Relpol dzięki swoim niewielkim rozmiarom doskonale sprawdza się w budownictwie mieszkaniowym, gdzie istotną kwestią jest oszczędność miejsca. Automatyka przemysłowa to kolejna dziedzina, w której przekaźnik interfejsowy znajduje powszechne zastosowanie. Najwyższa jakość i trwałość przekaźników modułowy sprzęgający Relpol, to odpowiedź na coraz większe oczekiwania związane z automatyzacją domów, mieszkań, a także przemysłu.

 

 

Oferta na zapytanie

Przekaźniki programowalne NEED

Relpol-p6

Przekaźniki programowalne NEED oferowane są w wersjach: 8 wejść / 4  wyjścia przekaźnikowe lub tranzystorowe, 16 wejść / 8 wyjść przekaźnikowych lub tranzystorowych. Przekaźnik interfejsowy dostępny jest zarówno z wyświetlaczem LCD oraz bez wyświetlacza. Napięcia zasilające przekaźniki programowalne NEED: 12 V DC, 24 V DC, 220 V DC, 230 V AC. Przekaźniki programowalne programowane są w językach programowani: LAD, STL. Sterownik programowalny NEED wyposażony jest we wskaźniki LED stanu przekaźnika oraz wejść / wyjść; przeznaczone do bezpośredniego montażu na szynie lub na płycie montażowej. Przekaźnik programowalny NEED posiada moduł komunikacji NEED-MODBUS: NEED Master / ModBus RTU Slave; przeznaczone do współpracy z przekaźnikami NEED. Sterowniki programowalne NEED przeznaczone są do bezpośredniego montażu na szynie 35 mm. Przekaźniki programowalne NEED popularnie zwane są także sterowniki PLC, sterowniki PLC, sterownik programowlany. Przekaźnik programowalny NEED realizuje m.in. funkcje remanencji, monitorowania napięcia trójfazowego.

Pragniemy Państwu zaoferować przekaźniki programowalne – funkcjonalne urządzenia, dzięki którym będą Państwo mogli zaprojektować i zmieniać programy w obrębie stworzonych układów sterowania. Proponowany przez nas przekaźnik programowalny NEED sprawdzi się doskonale zarówno w aplikacjach przemysłowych, jak i tych, które przydatne będą na co dzień – w Państwa gospodarstwie domowym. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie, by przekaźnik programowalny wykorzystać jako urządzenie sterujące systemów czasowego włączania światła czy też sterowania wentylacją w pomieszczeniach produkcyjnych. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo przekaźniki bez wyświetlacza oraz z wyświetlaczem, wyposażone w różną liczbę wejść i wyjść, dzięki czemu mają Państwo możliwość wyboru przekaźnika – w zależności od potrzeb i przyszłego przeznaczenia.

Przekaźniki programowalne NEED – przystępność i efektywność

W naszej ofercie znajdą Państwo również przekaźniki programowalne NEED, które z powodzeniem zastąpią bardziej skomplikowane aparaty elektryczne przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości pracy. Oferowane urządzenia pozwolą przygotować interesujący Państwa program w krótszym czasie, nadto każdorazowa zmiana stworzonego projektu może być przeprowadzona w prosty sposób ręcznie – bez potrzeby użycia śrubokręta. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące specyfikacji technicznej produktów, a także opisy przykładowych aplikacji, do zaprogramowania których wykorzystać mogą Państwo przekaźnik programowalny NEED.

 

 

Oferta na zapytanie

Przekaźniki Czasowe

Relpol-p7

Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo bogatą ofertę przekaźników czasowych oferowanych w obudowach przemysłowych i instalacyjnych. Przekaźniki te z powodzeniem służyć mogą do czasowego sterowania w układach automatyki domowej i przemysłowej. W szczególności więc przekaźnik czasowy RELPOL doskonale sprawdzi się jako sterownik w systemach oświetleniowych, grzewczych czy wentylacyjnych. Proponowane przekaźniki czasowe cechują się zróżnicowaną funkcjonalnością zależną od wybranego modelu. Nasza oferta obejmuje przekaźniki zarówno jednofunkcyjne, jak i wielofunkcyjne, przeznaczone do bardziej skomplikowanych zadań. Mają więc Państwo możliwość wyboru właściwego modelu w zależności od celu przyszłego użytkowania.

Programowalny przekaźnik czasowy – jakość i pewność

W naszej ofercie znajdą Państwo także programowalne przekaźniki czasowe, które umożliwiają zaprogramowanie czasu załączenia i czasu wyłączenia przekaźnika, i tym samym odpowiednio precyzyjne sterowanie w różnych układach automatyki. Co ważne, przekaźnik programowalny czasowy może służyć zarówno w układach przemysłowych, jak i domowych. Jeśli natomiast będą Państwo potrzebowali urządzenia, które pozwoli podtrzymać zasilanie sterowanego obiektu przez określony czas, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na przekaźnik z podtrzymaniem czasowym. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale w układach oświetleniowych i wentylacyjnych. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące specyfikacji technicznej produktów wraz certyfikatami.

Przekaźniki czasowe dostępne są w obudowach modułu instalacyjnego (MT-W…M z wyświetlaczem LED, seria MT, seria TR). Przekaźniki czasowe są też dostępne w obudowach przemysłowych (seria TR4N, T-R4, PIR15…T, V2ZA10, seria G2Z, seria PIR6W.-1Z). Cechy konstrukcyjne dla przekaźników czasowych to: wielofunkcyjne, jednofunkcyjne; z nastawianym czasem T, z niezależnymi nastawami czasów T1 i T2 oraz przekaźniki czasowe z niezależnym nastawieniem 3 czasów T1, T2 i T3 (MT-W…M). Przekaźnik czasowy firmy Relpol posiada zestyki / wyjścia: 1P, 1Z, 2P, 3P, 4P, triak, tranzystor.  Przekaźnik czasowy uniwersalne zasilanie AC/DC lub wskazanym napięciem. Przekaźniki czasowe stosowane są w instalacjach niskiego napięcia: w automatyce przemysłowej i budynkowej BMS; w systemach klimatyzacji, wentylacji, ogrzewania. Przekaźnik czasowy może być stosowany w systemach zabezpieczeń, sygnalizacji, alarmu oraz w  systemach oświetlania i różnych innych aplikacjach. Relpol w ofercie posiada przekaźnik czasowy z szybką nastawą czasów z dokładnością do 0,1 s.

 

 

Oferta na zapytanie

Przekaźniki Nadzorcze

Relpol-p8

Pragniemy Państwu zaoferować przekaźniki nadzorcze – urządzenia, które realizować mogą funkcje z zakresu nadzoru parametrów – zarówno elektrycznych (m.in. wartość napięcia), jak i nieelektrycznych (np. temperatury). W naszej ofercie znajdują się produkty odznaczające się dużą funkcjonalnością, przy jednoczesnym zachowaniu właściwej efektywności pracy. Przekaźnik nadzorczy służyć może w szczególności kontrolowaniu napięcia AC w sieci jednofazowej i trójfazowej oraz napięcia DC w sieci jednofazowej.  Proponujemy Państwu nie tylko przekaźniki nadzorcze w obudowach instalacyjnych, ale również urządzenia w obudowach przemysłowych przystosowane do pracy w bardziej wymagających warunkach.

Przekaźnik nadzorczy prądu w zależności od potrzeb

Obok jednofunkcyjnych przekaźników nieelektrycznych, które z powodzeniem nadadzą się do nadzoru temperatury silnika (nadzór zwarcia w obwodzie termistorów; nadzór zestyku termicznego), proponujemy Państwu przekaźniki nadzorcze, dzięki którym możliwy będzie nadzór prądu AC w sieci jednofazowej (z regulowanymi progami i histerezą). Oferowane przekaźniki cechują się różnymi zakresami prądu maksymalnego, stąd nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać odpowiedni model – zgodnie z Państwa potrzebami. Na naszej stronie internetowej znajdują się karty produktów, wobec czego mają Państwo możliwość zapoznania się ze szczegółową specyfikacją techniczną urządzeń oraz z informacjami dotyczącymi przyznanych certyfikatów jakości.

Przekaźniki nadzorcze w ofercie Relpol to przekaźniki jednofunkcyjne i wielofunkcyjne. Przekaźniki nadzorcze realizują funkcje: nadzór napięcia DC i napięcia AC w sieci 1-fazowej, z regulowanymi progami,  nadzór napięcia AC w sieci 1-fazowej i 3-fazowej – 3(N)~ 400/230 V, z regulowanymi progami. Są też przekaźniki nadzorcze do nadzór napięcia AC w sieci 3-fazowej – 3(N)~ 400/230 V oraz nadzoru prądu AC w sieci 1-fazowej, z regulowanymi progami i regulowaną histerezą.  W ofercie są też jednofunkcyjne przekaźniki nadzorcze do nadzoru temperatury silnika – Nadzór zwarcia w obwodzie termistorów lub nadzór zestyku termicznego. Relpol posiada również wielofunkcyjne przekaźniki nadzorcze – nadzór napięcia DC i napięcia AC w sieci 1-fazowej, z regulowanymi progami, przekaźniki z funkcja pamięci błędu i nastawa czasu nieczułości dla napięcia rozruchu. Kolejny wielofunkcyjne przekaźnik nadzorczy, to przekaźnik do nadzoru napięć AC w fazach  230 V, sieć 3-fazowa 3(N)~ 400/230 V, z regulowanymi progami – przekaźniki  z funkcją pamięci błędu oraz nastawą czasu opóźnienia wyłączenia.

 

 

Oferta na zapytanie

Przekaźniki Półprzewodnikowe

Relpol-p9

Przekaźniki półprzewodnikowe /SSR/ obok przekaźników elektromagnetycznych stały się standardem w wielu urządzeniach oraz maszynach, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Aplikacje wymagające dużej szybkości, dokładności procesu technologicznego oraz minimalnego czasu przestoju narzucają konieczność ich stosowania. Przekaźniki półprzewodnikowe do: urządzeń grzejnych, lamp jarzeniowych i żarowych oraz urządzeń sterujących pracą silników. Główne obszary, gdzie możemy zastosować przekaźnik półprzewodnikowy to: regulacja temperatury, sterowanie przemysłowym i publicznym oświetleniem, sterowanie napędami elektrycznymi. Przekaźniki półprzewodnikowe /SSR/ oferują możliwości, które w wielu przypadkach przewyższają ich mechaniczne lub magnetyczne odpowiedniki.

Zaletami przekaźnika półprzewodnikowego są: szybkie i pewne przeznaczanie powodujące bardzo długi czas bezawaryjnej pracy, brak elementów ruchomych, zwiększona niezawodność, ochrona przed zakłóceniami elektromagnetycznymi i radiowymi. Technologia bezpośredniego napylania struktury przekaźnik półprzewodnikowy na podłoże ceramiczne zwiększa żywotność urządzenia. Czołowi producenci stawiający na przekaźniki półprzewodnikowe, którzy jeszcze nie tak dawno stosowali elementy dyskretne w standardowych obudowach, przechodzą na nową technologię, polegającą na bezpośrednim napylaniu, implementowaniu struktury przekaźnika półprzewodnikowego na ceramiczną płytkę domieszkowaną opiłkami miedzi, poprawiającymi jej właściwości termiczne.

 

 

Oferta na zapytanie

Skontaktuj się z nami

Biuro Obsługi Klienta
tel. +48 537 66 02-06
fax +48 89 537 66 29
firma@elmarkasp.pl

logo-resize