Sick-systemy bezpieczeństwa

Sick

Safeguard Detector

sick-sb1
Materiał jako naturalne urządzenie ochronne

Modułowy system bezpieczeństwa Safeguard Detector Core umożliwia zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności pakowarek. Safeguard Detector Core składa się ze sterownika bezpieczeństwa Flexi Soft i dwóch wielozadaniowych fotoprzekaźników MultiPulse, działających tak, jak fotoprzekaźniki odbiciowe. Safeguard Detector Core niezawodnie wykrywa, czy osłona ruchoma znajduje się w zdefiniowanej wcześniej pozycji (np. materiał opakowaniowy w magazynie kartonów pakowarek). Jeśli w magazynie kartonów znajduje się wystarczająca ilość materiału opakowaniowego, nie jest wówczas możliwa ingerencja w obszar zagrożenia pracującej maszyny.

 

 

Oferta na zapytanie

Safe Interlocking

sick-sb2
Niezawodny rygiel z funkcją kontrolowania przestojów w celu zapewnienia maksymalnej wydajności

Safe Interlocking to niezawodne narzędzie do ryglowania z funkcją kontrolowania przestojów, zaprojektowane do zastosowań cechujących się wysokimi wymaganiami w dziedzinie ochrony ludzi i procesów. Funkcja niezawodnego kontrolowania przestojów odblokowuje rygiel dopiero wówczas, gdy instalacja się zatrzyma. Dzięki bezpiecznemu zatrzymaniu roboczemu (SOS) nie jest konieczne odłączenie napędu od napięcia. Safe Interlocking pozwala zaoszczędzić miejsce i uzyskać maksymalną wydajność. Oznacza to brak niepożądanych przestojów przy jednoczesnym zapewnieniu bezpiecznej i ekonomicznej pracy instalacji zgodnie z wymaganymi normami. Funkcja „Bezpieczne kontrolowanie prędkości maszyny” może być użyta w trybie konserwacji. Sprawdzone w praktyce komponenty bezpieczeństwa firmy SICK zwiększają dostępność eksploatacyjną maszyny i pozwalają uniknąć zbędnych kosztów.

 

 

Oferta na zapytanie

Safe AGV Forklift

sick-sb3
Zabezpieczenie wózków samojezdnych z widłami podnośnika – wydajne i spełniające przyszłe wymagania

Safe AGV Forklift to wydajne zabezpieczenie wózków samojezdnych z widłami podnośnika. Instalacja na automatycznych, samojezdnych wózkach z widłami podnośnika i jednym kołem napędowym jest łatwa. Przełączanie pól ochronnych laserowych skanerów bezpieczeństwa, zależne od prędkości i kierunku, pozwala uniknąć zatrzymań i chroni części ulegające zużyciu. Dotychczasowe rozwiązania uniemożliwiają automatyczny i zgodny z normami załadunek i rozładunek, ponieważ pole ochronne skanera laserowego jest naruszane przez widły podnośnika. Zastosowanie enkoderów bezpieczeństwa umożliwia kontynuowanie ruchu pojazdu przy opuszczonych widłach podnośnika z bezpiecznie zredukowaną prędkością. Tym samym można zwiększyć wydajność i zapewnić w pełni automatyczną i bezpieczną pracę wózków samojezdnych z widłami podnośnika.

 

 

Oferta na zapytanie

Safe Stationary Machine

sick-sb4
Łatwa, bezpieczna i wydajna konfiguracja maszyny

Na przykładzie aplikacji Safe Stationary Machine opisano sposób realizacji funkcji bezpieczeństwa „Zabezpieczenie dostępu z wykryciem zatrzymania”, „Tryb konserwacji ze zredukowaną prędkością” i „kontrolowane zatrzymanie elektryczne” w przypadku maszyn stacjonarnych. Eksperci w zakresie bezpieczeństwa z firmy SICK, realizujący na co dzień projekty kontroli ruchu dostosowane do potrzeb klientów, przygotowali w programie Flexi Soft Designer przykładowy projekt i dokumentację istotną z punktu widzenia bezpieczeństwa. Łatwa konfiguracja technologii Safe Motion Control redukuje nakłady inżynieryjne nawet o 40%.

 

 

Oferta na zapytanie

Safe Entry Exit

sick-sb5
Nowy wymiar mutingu

System bezpieczeństwa Safe Entry Exit firmy SICK to rozwiązanie stanowiące alternatywę dla klasycznego mutingu. Posiada certyfikat TÜV i umożliwia niezawodne odróżnianie człowieka od materiału. Nie wymaga przy tym dodatkowych czujników, lecz jedynie sygnału ze sterownika procesów. Gdy tylko transportowany towar minie urządzenie ochronne, jest ono natychmiast ponownie gotowe do pracy, może więc nadal chronić ludzi przed zagrożeniami.

System Safe Entry Exit jest oparty na sprawdzonym sterowniku bezpieczeństwa Flexi Soft w połączeniu z elektroczułym wyposażeniem ochronnym (ESPE) typu 4 firmy SICK. Tym samym cechuje się bardzo dużą elastycznością i łatwością dostosowania. Sterownik bezpieczeństwa Flexi Soft może analizować nawet cztery śluzy materiału zabezpieczone przez system Safe Entry Exit.

 

 

Oferta na zapytanie

Safe AGV Easy

sick-sb6
Proste rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo wózków samojezdnych

Safe AGV Easy to odpowiednie rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa, przeznaczone dla dużych i małych pojazdów transportowych bez kierowcy i wózków samojezdnych Łatwa integracja i konfiguracja elementów systemu umożliwia szybkie zabezpieczenie pojazdów System bezpieczeństwa Safe AGV Easy zapewnia bezpieczną, ekonomiczną i zgodną z normami eksploatację pojazdów.

Pozwala to osiągnąć ważne cele w dziedzinie logistyki, takie jak krótkie czasy realizacji, niewielkie zapasy magazynowe i duża elastyczność. Wysoka niezawodność sprawdzonych elementów firmy SICK zwiększa dostępność eksploatacyjną i pozwala uniknąć dodatkowych kosztów.

 

 

 

Oferta na zapytanie

Safe Robotics Area Protection

sick-sb7
Bezpieczny, swobodny dostęp przy zachowaniu maksymalnej produktywności

Z myślą o zabezpieczaniu współużytkowanych, swobodnie dostępnych robotów, firma SICK oferuje system bezpieczeństwa Safe Robotics Area Protection. Łączy on funkcje laserowego skanera bezpieczeństwa ze sterownikiem bezpieczeństwa Flexi Soft.

System bezpieczeństwa dba o zainicjowanie bezpiecznie monitorowanej prędkości robota, a zarazem o swobodny, bezpieczny dostęp pracownika do urządzenia. Jeśli konieczna jest ingerencja w proces, robot jest zatrzymywany. Gdy pracownik opuści obszar zagrożenia, dzięki dodatkowemu monitorowaniu sekwencji robot automatycznie uruchamia się ponownie. Ogranicza to przestoje i optymalizuje procesy robocze wykonywane przez pracownika, co zwiększa produktywność.

System bezpieczeństwa można bez trudu zintegrować ze sterownikami robotów i w elastyczny sposób rozbudowywać.

 

 

 

Oferta na zapytanie

Skontaktuj się z nami

Biuro Obsługi Klienta
tel. +48 537 66 02-06
fax +48 89 537 66 29
firma@elmarkasp.pl

logo-resize