Siemens – oprogramowanie przemysłowe

Siemens

STEP 7

6ES7862-0AC01-0YA0

Głównymi założeniami przy projektowaniu SIMATIC STEP 7 Basic były intuicyjność oraz łatwość obsługi. Najwyższą efektywaność w projektowaniu zapewniają intuicyjne edytory oraz inteligentne funkcje typu przeciągnij i upuść czy IntelliSense. Oprogramowanie zostało zaprojektowane w sposób, który zapewnia możliwość dostosowywania i zmiany jego funkcjonalności w przyszłości. Ma to zapewnić kompatybilność tego narzędzia z innymi aplikacjami, które będą rozwijane i tworzone w przyszłości.

Jedno, wspólne środowisko inżynierskie

STEP 7 Basic wraz z WinCC Basic, posiada zorientowane zadaniowo, inteligentne i intuicyjne edytory. Umożliwiają one programowanie sterowników i konfigurację paneli Basic HMI w jednym środowisku projektowym. Nowy, zintegrowany system SIMATIC STEP 7 Basic pozwala na szybką i intuicyjną realizację wszelkich zadań automatyki.

Wsparcie dla początkujących użytkowników oraz profesjonalistów

SIMATIC STEP 7 Basic gwarantuje łatwość i intuicyjność obsługi dla początkujących, jak też szybkość i efektywność użytkowania dla doświadczonych inżynierów.

SIMATIC STEP 7 Basic oferuje możliwość wyboru jednego z dwóch trybów wyświetlania. Pierwszym z nich jest widok portalu, gdzie widoczne są wszystkie zadania projektu. Tryb ten oferuje wsparcie dla początkujących użytkowników, m.in. poprzez porady na temat wyboru odpowiednich edytorów. Drugim trybem jest widok projektu, w którym cały projekt jest zorganizowany w drzewku zgodnie z hierarchią. Umożliwia to szybki i intuicyjny dostęp do wszystkich edytorów, parametrów i danych projektu. Takie rozwiązania umożliwiają łatwe i efektywne rozwiązywanie zadań projektowych zarówno poprzez użytkowników zaawansowanych jak i nowych.

Oferta sklepu

STEP 7 PRO

00512170001096371898

STEP 7 Professional składa się z następujących pakietów:

– oprogramowanie STEP 7 Basic
– S7 – Graph
– S7 – SCL
– S7 – PLCSIM

Zakup STEP 7 Professional wiąże się ze znacznymi oszczędnościami w stosunku do zakupu pojedynczych pakietów oraz istotnym skróceniem procesu instalacji całego oprogramowania. Umożliwia także przystąpienie do serwisu aktualizacji oprogramowania – Software Update Service.

SIMATIC-Manager:

SIMATIC Manager zarządza wszystkimi danymi należącymi do projektu automatyki, niezależnie od systemu docelowego (SIMATIC S7, SIMATIC C7 lub SIMATIC WinAC), na których są one implementowane.

Zapewnia to spójność projektu dla wszystkich narzędzi SIMATIC S7, C7 lub WinAC. Narzędzia wymagane do przetwarzania wybranych danych są uruchamiane automatycznie przez SIMATIC Manager.

Symbol-Editor:

Dzięki narzędziu Symbol Editor zarządzane są wszystkie zmienne globalne (w przeciwieństwie do lokalnych parametrów, które są deklarowane przy programowaniu bloków). Dostępne są następujące funkcje:

Definicja symbolicznych oznaczeń i komentarzy dla sygnałów procesowych (wejść i wyjść), flag i bloków
Funkcje sortujące
Wymiana danych z innymi programami Windows

Tablice symboli, które są generowane, gdy to narzędzie jest używane, są dostępne dla wszystkich narzędzi projektowych, co umożliwia im automatyczne rozpoznawanie zmian parametrów.

Oferta sklepu

TIA Portal

technology-et-200s

Przy użyciu środowiska Totaly Integrated Automation Portal możliwa staje się integracja  narzędzi do projektowania paneli operatorskich HMI, SCADA, sterowników PLC SIMATIC oraz napędów w ramach jednego projektu. Ujednolicony wygląd edytorów programowych oraz dostęp do wspólnej bazy danych projektowych, ułatwia i przyśpiesza tworzenie projektów. Zintegrowana we wspólnym projekcie  diagnostyka  pozwala na szybkie i jednoznaczne poszukiwanie błędów.

TIA Portal jest bazą dla narzędzi inżynierskich które będą w przyszłości integrowane w tym środowisku. Obecnie w środowisku TIA Portal jest dostępne oprogramowanie Step 7 V11 w dwóch wersjach: Step 7 V11 Basic dla sterowników S7-1200 oraz Step 7 V11 Professional dla sterowników SIMATIC S7-1200/300/400, jak również sterowników budowanych na bazie komputerów PC wraz z oprogramowaniem SIMATIC WinAC. Obie wersje Step7 V11 zawierają oprogramowanie Simatic WinCC Basic V11 przeznaczone do konfiguracji paneli operatorskich Simatic HMI Basic Panel.

Oferta sklepu