Siemens – panele operatorskie

Siemens

Panele przyciskowe

0AX0-500x500

Panele przyciskowe SIMATIC, to gotowe pulpity operatorskie wyposażone w przyciski membranowe oraz diody sygnalizacyjne. Pulpity przyciskowe posiadają wejścia i wyjścia dwustanowe umożliwiające podłączenie dodatkowych przycisków lub lampek sygnalizacyjnych. Pulpity przyciskowe SIMATIC łączy się ze sterownikiami PLC za pośrednictwem magistrali komunikacyjnej MPI lub PROFIBUS DP. Przeznaczone są do bezpośredniego sterowania urządzeniami i maszynami. Panele przyciskowe dedykowane są producentom maszyn pracujących w trudnych warunkach przemysłowych.

Oferta sklepu

Panele BASIC

kp300-basic-mono-all-colours-450

Panele SIMATIC Basic Panel dostępne są w zakresie przekątnych ekranu 3″, 4″, 6″, 10″. Posiadają one, oprócz ekranów dotykowych, przyciski z możliwością przypisania im funkcji programowych. Panel o przekątnej 15″ jest wyłącznie typu dotykowego. W zależności od wersji, posiadają zintegrowany port komunikacyjny Profibus DP/MPI lub Ethernet (RJ45).

Panele obsługują obiekty graficzne, receptury, raporty, nie wspierają jednak archiwizacji zmiennych i skryptów. Charakteryzują się korzystnym stosunkiem ceny do możliwości.

Oferta sklepu

Panele COMFORT

1-0AX0-500x500

Wszystkie panele SIMATIC HMI Comfort zapewniają taką samą, zaawansowaną funkcjonalność. Dzięki wyświetlaczom panoramicznym  o wysokiej rozdzielczości i rozmiarze od 4 do 12 cali, opcjonalnie dostępnych z obsługą dotykową lub przyciskami.

Jedną z licznych innowacji, w porównaniu do poprzednich paneli SIMATIC, jest możliwość ograniczenia zużycia energii poprzez nadzorowanie i centralne wyłączanie wyświetlaczy urządzeń w czasie przerw w pracy dzięki PROFIenergy.

Panele Comfort są konfigurowane przez SIMATIC WincCC Comfort V11 Engineering Software z nowego Totally Integrated Automation Portal.

Oferta sklepu

Panele MICRO

6ES7272-0AA30-0YA1-500x500

Panele Micro „mówią tym samym językiem” co sterownik SIMATIC S7-200, są przeznaczone do stosowania wyłącznie z tym typem sterownika.

W ramach rodziny paneli mikro istnieje podział na panele tekstowe i graficzne. Są one wyposażone w podstawowe funkcje wymgane przy tworzeniu aplikacji wizualizacji procesu przemysłowego.

Oferta na zapytanie

Panele MULTI

simatic-mp377-12inch-key

Dostępne są w wykonaniu z matrycą dotykową lub przyciskami membranowymi. Multipanele MP oparte są o system operacyjny Windows CE. Oprócz standardowych funkcji wizualizacji umożliwiają archiwizację zmiennych na kartach pamięci lub na dyskach sieciowych, obsługę alarmów, receptur, skryptów VB umożliwiają uruchamianie programów typu runtime (sterownik Soft PLC, Internet Explorer). Multipanele posiadają duże możliwości komunikacyjne. Mogą współpracować zarówno ze sterownikami PLC firmy Siemens jak i innych producentów.

Oferta sklepu