Siemens – softstart SIRIUS 3RW

Siemens

Softstart SIRIUS 3RW30

big_3RW30

Poślizg pasa w dmuchawach grzewczych lub udarowy wzrost ciśnienia wody w urządzeniach myjących to tylko dwa z wielu problemów, jakie mogą wystąpić, gdy silniki oddają zbyt wiele mocy bezpośrednio przy rozruchu. Aparaty SIRIUS 3RW30 od 1,5 kW do 55 kW (przy 400 V) pozwalają w niezawodny sposób uniknąć tego typu zjawisk. Jednak największą ich zaletą jest to, że SIRIUS 3RW30 jest jedynym układem łagodnego rozruchu na świecie, który oferuje identyczne wielkości konstrukcyjne w ramach jednej rodziny aparatów, co umożliwia nawet bezpośrednie przejście z rozruchu bezpośredniego na łagodny.

Zalety w skrócie

– Łagodny rozruch
– Rozruch bezstopniowy
– Jednolity system przyłączeniowy ze śrubowymi lub sprężynowymi złączami
– Oszczędność miejsca montażowego i przejrzystość zabudowy w szafie rozdzielczej dzięki kompaktowej konstrukcji i niewielkim wymiarom
– Zintegrowany bajpas
– Redukcja prądów szczytowych
– Odciążenie sieci zasilania
– Zmniejszenie obciążeń mechanicznych napędu
– Łatwy i szybki rozruch i konserwacja

 Oferta sklepu

Softstart SIRIUS 3RW40

pic_953_bg

SIRIUS 3RW40 jest nie tylko kolejnym elementem naszej serii układów łagodnego rozruchu SIRIUS, ale jest też hitem wśród standardowych układów łagodnego rozruchu! Dzięki zastosowanej w nim innowacyjnej metodzie sterowania jest on w zakresie mocy do 250 kW (przy 400 V) – odpowiednio 300 KM (przy 460 V) – nie tylko jedynym dotąd 2-fazowo sterowanym układem łagodnego rozruchu na świecie, lecz jest także z powodu kompaktowej budowy najmniejszym przyrządem tego typu. Dzięki temu zapewnia on oszczędność miejsca montażowego i przejrzystość zabudowy w szafie rozdzielczej. Jest zatem czymś więcej, niż tylko uzupełnieniem naszej serii 2-fazowo sterowanych układów łagodnego rozruchu SIRIUS 3RW30.

Nowe układy łagodnego rozruchu z serii 3RW40 o niższym zakresie mocy od 5,5 do 55 kW (przy 400V), o rozmiarze od S0 do S3 rozszerzają ofertę softstarterów 3RW40. Reprezentują one kompaktową i korzystną cenowo alternatywę dla układów rozruchowych typu gwiazda-trójkąt.

Zalety w skrócie

– Jednolita technika połączeń ze śrubowymi lub sprężynowymi złączami
– Oszczędność miejsca montażowego i przejrzystość zabudowy w szafie rozdzielczej dzięki kompaktowej konstrukcji i niewielkim wymiarom
– Zintegrowany bajpas
– Ochrona silnika przed przeciążeniem i ochrona własna urządzeń bez dodatkowego okablowania
– Opcjonalna termistorowa ochrona silnika
– Zapobieganie szczytom prądowym przy załączaniu dzięki regulowanej funkcji ograniczenia prądowego
– Łatwe i szybkie uruchomienie
– Certifikat zgodności ze standardem ATEX w wielkości S6 i S12

Oferta sklepu

Softstart SIRIUS 3RW44

siemens-3rw44

Charakteryzujący się najwyższą funkcjonalnością SIRIUS 3RW44 w łatwy, a przede wszystkim łagodny sposób pozwala rozwiązywać najbardziej problematyczne procesy rozruchów i wybiegów. Dzięki innowacyjnej regulacji momentu obrotowego możliwe jest jego stosowanie w napędach do 710 kW przy 400 V (odpowiednio 950 KM przy 460 V) w układach połączeń standardowych lub do 1200 kW (odpowiednio 1700 KM przy przy 460 V) z połączeniem w wewnętrzny trójkąt. Funkcjonalność ta zapewnia wysoki komfort obsługi.

Zalety w skrócie

– Optymalne dopasowanie rozruchu dzięki regulacji momentu obrotowego
– Łatwe i szybkie uruchomienie dzięki przyjaznemu dla użytkownika wyświetlaczowi
– Oszczędność miejsca i kosztów dzięki opcjonalnemu połączeniu w wewnętrzny trójkąt
– Łatwa integracja z systemami nadrzędnymi sterowania poprzez magistralę PROFIBUS

Oferta sklepu

Softstart Oprogramowanie

win-soft2

Oferujemy trzy dogodne narzędzia służące do wyboru i projektowania prostych aplikacji z wykorzystaniem soft-startów SIRIUS. Program Win-Soft Starter ułatwi dobór, dodatkowo dzięki symulacji możemy łatwo i szybko sprawdzić czy zastosowane urządzenie jest odpowiednie. Oprogramowanie Soft Starter ES wspiera dodatkowo parametryzacje i ocenę soft-startu SIRIUS 3RW44. Dodatkowe biblioteki bloków do PCS7 umożliwiają integracje soft-startów w systemie kontroli procesów.

Oferta na zapytanie