Siemens – sterowniki

Siemens

SIMATIC S7-300

S7-300

Kompletny sterownik S7-300 składa się z modułu zasilacza, procesora CPU oraz modułów wejść/wyjść i/lub modułów komunikacyjnych i funkcyjnych. Moduły mogą być dołączane do CPU w dowolnej kolejności. Sterownik S7-300 nie wymaga „kasety”. CPU od wersji 314 mogą obsłużyć do 32 modułów. Bezpośrednio do CPU można dołączyć max. 8 modułów. Rozszerzenie odbywa się za pośrednictwem interfejsu IM365 lub IM360/361. Poszczególne komponenty sterownika mocowane są na szynie montażowej DIN. Szyna DIN zapewnia dodatkowo kompatybilność elektromagnetyczną sterownika oraz ekranowanie dla magistrali komunikacyjnej.

Oferta sklepu

SIMATIC S7-400

P_ST70_XX_02123i

Sterownik SIMATIC S7-400 ma konstrukcję modułową i nie posiada ruchomych, zużywających się części mechanicznych. Jego konfiguracja sprzętowa może być optymalnie dopasowana do wymagań danej aplikacji. Poszczególne elementy systemu S7-400 montowane są w kasecie „rack” z wbudowaną magistralą „backplane”. Moduły sygnałowe mogą być umieszczane centralnie, bezpośrednio za procesorem głównym CPU lub w kasetach oddalonych. Moduły sygnałowe centralne oraz zdalne można wymieniać pod napięciem, w trakcie pracy systemu. Szybka i wydajna magistrala „backplane” sterownika S7-400 pozwala na obsługę przez główne CPU kilku procesorów komunikacyjnych. Każdy z procesorów komunikacyjnych może kontrolować niezależną sieć przemysłową, np. PROFIBUS lub PROFINET. Wykorzystanie sieci przemysłowych umożliwia podzielenie całego systemu sterowania na odrębne podsystemy np. do wymiany danych ze zdalnymi I/O, napędami elektrycznymi, panelami operatorskimi lub systemami MES.

Oferta na zapytanie

SIMATIC S7-1200

197468_LB_00_FB.EPS_1000

Dla rodziny sterowników SIMATIC S7-1200 dostępne jest bogate spektrum jednostek centralnych CPU, które można dobierać ze względu na rodzaj napięcia zasilającego (AC lub DC) bądź też ze względu na rodzaj wyjść zintegrowanych w sterowniku (wyjścia przekaźnikowe lub tranzystorowe). Z punktu widzenia wydajności i możliwości rozszerzeń są dostępne trzy jednostki centralne CPU, każda w trzech odmianach wyposażenia sprzętowego. Różnią się miedzy sobą pojemnością pamięci, liczbą wejść/wyjść, liczbą możliwych do podłączenia modułów rozszerzeń.  Każda jednostka centralna CPU sterownika SIMATIC S7-1200 ma zintegrowane 2 wejścia analogowe o zakresie 0-10V DC. Sterowniki wyposażono w funkcje technologiczne zliczania, pomiarów, regulacji oraz ruchu Motion Control, które są zintegrowane sprzętowo w sterowniku.

Oferta sklepu

SIMATIC S7-1500

S71500_2

SIMATIC S7-1500 to następca sterowników SIMATIC S7-300/400. Posiada zwiększoną wydajność w zakresie prędkości przetwarzania danych oraz komunikacji w sieci PROFINET. W sterowniku zintegrowaną obsługę diagnostyki systemu oraz funkcje technologiczne związane z pozycjonowaniem oraz kontrolą prędkości w zakresie techniki napędowej. Obsługa sterownika SIMATIC S7-1500 odbywa się w środowisku projektowym TIA Portal, który spełnia założenia nowej koncepcji rozwojowej w zakresie systemów automatyki przemysłowej „Przemysł 4.0”.

Oferta na zapytanie

SIMATIC ET200

ET200S_STANDARD

SIMATIC ET200 znajduje zastosowanie w aplikacjach wymagających sterowania bezpośrednio przy maszynie. Występuje w różnych wykonaniach: do zabudowy w szafie sterującej, do zabudowy w strefie Ex zagrożonej wybuchem, lokalnie przy maszynie bez zabudowy gdyż posiada stopień ochrony IP67. W zależności od potrzeb może być wyposażony w złącze komunikacyjne Profibus lub Profinet.

Oferta na zapytanie