Siemens – technika napędowa

Siemens

Przekształtniki AC

ad_sd_sg110_01

Szeroka paleta produktów SINAMICS oraz MICROMASTER daje możliwość elastycznej konfiguracji układów napędowych dla najróżniejszych zastosowań. Dostępne interfejsy komunikacyjne (np. sprawdzony PROFIBUS lub nowoczesny PROFINET) pozwalają na szybką i łatwą integrację z nadrzędnymi systemami sterowania i wizualizacji (TIA – Totally Integrated Automation).

Oferta na zapytanie

Przekształtniki AC średniego napięcia

sinamics-sm120-cm-01_rdax_400x222

Nasze przekształtniki średniego napięcia zapewniają najwyższy poziom dynamiki napędu w połączeniu z innymi właściwościami ruchowymi. Oferujemy napędy w zakresie napięć od 2.3 kV do 13.8 kV, pokrywające zakres mocy od 150 kW do 120 MW przy prędkościach od 10 do 15.000 obr/min.

Przekształtniki ROBICON Perfect Harmony i SINAMICS MV znajdują zastosowanie zarówno w aplikacjach o jednoosiowych jak i w układach wieloosiowych.

Oferta na zapytanie

Przekształtniki DC

sinamics_dcm__opis_rdax_400x223

Przekształtniki SINAMICS DCM i wyposażone są w najnowsze rozwiązania techniczne i zintegrowaną inteligencję, zapewniając maksymalną niezawodność pracy osiąganą przez pracę redundantną, jak też najwyższy poziom mocy dzięki pracy równoległej.

Oferta na zapytanie

Silniki AC

SIEMENS-160-315mm

Silniki AC niskiego napięcia w wykonaniu EEx
Silniki w wykonaniu wzmocnionym posiadające oznaczenie EEx e II T1 – T3 lub w wykonaniu ognioszczelnym Eex de II T4 C. Silniki przystosowane do współpracy z przemiennikami częstotliwości.
Silniki AC średniego napięcia H-Compact
Trójfazowe silniki średniego napięcia o mocy do 2,5 MW i zakresie napięć od 2 kV do 11 kV. Posiadają chłodzenie własne poprzez użebrowanie zewnętrzne i wewnętrzne obudowy oraz tarcz łożyskowych. Dzięki optymalizacji układu chłodzenia charakteryzują się niskim poziomem emisji hałasu.Dostępne również w wykonaniu ognioszczelnym. Izolacja uzwojeń stojana wykonywana w systemie MICALASTIC VPI (impregnacja próżniowo-ciśnieniowa).

Oferta na zapytanie

Silniki DC

s_dc_fot_2_kol_small

Szeroka oferta sprawdzonych i niezawodnych silników prądu stałego jest wynikiem długoletnich doświadczeń firmy Siemens w tej dziedzinie.

Silniki prądu stałego w wykonaniu z otwartym układem wentylacji (stopień ochrony IP 23) przeznaczone są do użytku w suchych i zamkniętych pomieszczeniach o niskim zapyleniu. Natomiast silniki wykonane jako całkowicie zamknięte (stopień ochrony IP 54) mogą być stosowane na świeżym powietrzu lub w otoczeniach o wysokim zapyleniu lub dużej wilgotności.
Zakres mocy silników prądu stałego firmy Siemens wynosi od 0,55 kW do 1610 kW.

Modułowa koncepcja budowy oraz liczne opcje wyposażenia dodatkowego pozwalają na praktycznie dowolną konfigurację silnika z uwzględnieniem takich rzeczy, jak np. usytuowanie wentylatora chłodzącego lub skrzynki zaciskowej, zabudowa czujników temperatury uzwojeń, wyposażenie w prądnicę tachometryczną lub enkoder itp.

Oferta na zapytanie