Siemens – zasilacze

Siemens

SITOP compact

psu100cA00-600x600

Dzięki smukłej budowie i oszczędności miejsca nowa seria zasilaczy znajduje zastosowanie szczególnie w systemach rozproszonych i małych skrzyniach sterowniczych. Zasilacze SITOP compact charakteryzują się małą stratą mocy w całym zakresie pracy. Dzięki małej stracie mocy zasilacze SITOP compact idealnie sprawdzają się podczas pracy z urządzeniami, które często znajdują się w stanie czuwania.

SITOP PSU100C posiadają szeroki zakres wejścia AC i DC sieci z możliwie najprostszym elementem przyłączeniowym.

– 24 V DC / 0.6 i 1.3 A, 12 V DC / 2 A
– Mała powierzchnia montażu dzięki smukłej budowie
– Szeroki zakres napięcia zasilania 85 V do 264 V AC lub 110 V do 300 V DC
– Stały prąd rozruchowy podczas przełączania. Do 28% oszczędności energii w porównaniu z podobnymi jednostkami
– Małe straty mocy podczas pracy urządzeń w stanie jałowym lub znajdujących się w trybie czuwania. Nawet do 53% oszczędności energi
– Regulowane napięcie wyjściowe
– Dioda sygnalizująca prawidłowe napięcie wyjściowe
– Wtyki zaciskowe
– Zakres temperatur od -20°C to +70 °C
– Kompleksowa certyfikacja np. ATEX

Oferta sklepu

SITOP lite

siemens-6EP1333-1LB00

Siemens rozszerzył ofertę zasilaczy o nową serię produktów SITOP lite. Jednofazowe zasilacze, o nazwie SITOP PSU100L, mają wszystkie podstawowe cechy tego typu urządzeń, a przy tym stosunek ich ceny do wydajności jest atrakcyjny.

Dostarczają one stabilizowane napięcie 24 V i są dostępne w trzech klasach wydajności, o znamionowym prądzie wyjściowym od 2,5 poprzez 5 do 10 amperów. W celu zwiększenia wydajności zasilacze tego samego typu mogą być łączone równolegle.
Nowe urządzenia przeznaczone są przede wszystkim do zakładów przemysłowych oraz maszyn, w których elementy automatyki muszą być zasilane napięciem 24 V w sposób niezawodny, jednak wymagania co do funkcjonalności zasilaczy ograniczają się tylko do podstawowego zakresu. Podobnie jak wszystkie zasilacze z serii SITOP, nowe urządzenia SITOP lite charakteryzują się wyjątkowo wysoką niezawodnością i spełniają wszystkie wymagania stawiane zasilaczom przewidzianym do zastosowań uniwersalnych. Np. zakres napięć wejściowych, regulowany ręcznym przełącznikiem można dopasować do wszystkich standardów sieci przemysłowych na całym świecie. Dzięki niewielkim wymiarom, odpowiedni 32,5, 50 oraz 70 mm, zasilacze zajmują małą ilość miejsca na szynie DIN. Pasywne chłodzenie pozwala na pracę w otoczeniu o temp. od 0 do 60 stopni Celsjusza, przy czym ich sprawność osiąga do 89 procent. Urządzenia te zużywają mało energii, a niewielkie ilości ciepła, jakie wydzielają, nie wpływają na znaczące podniesienie temperatury w szafie sterowniczej. Stan pracy (” 24 V DC ok”) jest sygnalizowany za pomocą diody LED. Elektroniczne zabezpieczenie przeciwzwarciowe i przeciwprzeciążeniowe zapewnia bezpieczeństwo w przypadku awarii. Ponieważ zasilacze Sitop PSU100L uzyskały homologację CE oraz cULus (Underwriters Laboratories certification for Canada and the USA), mogą być oferowane także na rynku północnoamerykańskim.

Oferta sklepu

SITOP smart

FB.EPS_1000

Zasilacza SITOP smart posiada duże możliwości. Charakteryzuje się niewielkimi wymiarami obudowy. W porównaniu do rodziny SITOP modular, szerokość obudowy zasilaczy SITOP smart jest o jedną trzecią mniejsza. Pomimo niewielkich wymiarów zasilacze SITOP smart doskonale znoszą przeciążenia, także wywołane przez obciążenia nieliniowe, występujące najczęściej po włączeniu zasilania.
Przewidziano możliwość skompensowania spadku napięcia na kablach przyłączeniowych – maksymalne napięcie wyjściowe zasilaczy wynosi 28 V. Zasilacze SITOP smart posiadają wiele międzynarodowych certyfikatów i mogą być stosowane w aplikacjach stosowanych na całym świecie. Spełniają najwyższe wymagania.

– Uniwersalne zastosowania w zakresie mocy 60–240 Watt
– Kompaktowa obudowa 32,5 oraz 50 i 70 mm szerokości zabudowy
– Montaż na standardowej szynie DIN
– Dostępne wersje o wydajności prądowej: 2,5/5/10 A
– Możliwość zasilania urządzeń o dużym prądzie załączenia oraz przetwornic DC/DC, jak również silników prądu stałego.
– Zwiększona wydajność nawet do 120% mocy znamionowej przy 45°C
– Możliwość regulacji napięcia wyjściowego od 22,8 do 28 V DC, za pomocą potencjometru
– Dopuszczalne łączenie równoległe zasilaczy celem zwiększenia prądu obciążenia
– Certyfikaty i dopuszczenia UL, CSA, GL (Germanischer Lloyd) oraz ATEX (dla stref zagrożonych wybuchem)
– Duży zakres napięć wejściowych
– Możliwość współpracy z modułami rozszerzeń SITOP–Add–ons: modułem redundancji, modułem podtrzymania zasilania DC–USV, modułem diagnostycznym SITOP selekt
– Estetyczna obudowa dostosowana wzornictwem do rodziny zasilaczy SITOP modular

Oferta na zapytanie

SITOP design

sitop_simatic

SIMATIC S7-300 – zasilacz PS307 umożliwia bezpośrednie połączenie na szynie S7 z CPU SIMATIC. Dostępna jest również specjalna wersja przystosowana do pracy w temperaturze od -25ºC oraz w środowisku narażonym na zwiększone wibracje oraz udary.

SIMATIC S7-1200 – dla nowych mikro sterowników oferowane są zasilacze PM1207.

SIMATIC S7-200 – dostępny kompaktowy zasilacz w obudowie pozwalającej na instalację w szafach o płytkiej przestrzeni montażowej.

SIMATIC ET200pro – zasilacz w wykonaniu IP67, może byc stosowany do zasilania rozproszonych układów wejść/wyjść, enkoderów, urządzeń polowych.

Oferta sklepu

SITOP modular

sitop_modular1

Zasilacz SITOP modular przystosowuje się do wszelkich warunków pracy, dlatego może współpracować z niemal każdą siecią energetyczną na świecie. Bezpieczeństwo pracy wynika z szerokiego zakresu dopuszczalnych napięć wejściowych, wbudowanych wydajnych stabilizatorów napięcia uniezależniających wartość napięcia wyjściowego od aktualnego napięcia w sieci, a także specjalnych rozwiązań zapewniających stabilne napięcie wyjściowe podczas krótkotrwałych zaników napięcia sieciowego. Wbudowany układ Power Boost zapewnia poprawną pracę zasilacza podczas krótkotrwałych gwałtownych wzrostów obciążenia, które mogą dochodzić do wartości wynoszącej trzykrotność nominalnej wydajności prądowej. W przypadku wystąpienia zwarcia użytkownik może wybrać sposób zabezpieczenia zasilacza: może zostać włączony ogranicznik prądowy, który się wyłącza po ustąpieniu zwarcia lub napięcie wyjściowe jest wyłączane do chwili wyłączenia zabezpieczenia przez użytkownika. W przypadku potrzeby większej wydajności prądowej można połączyć równolegle wyjścia kilku zasilaczy SITOP, co dodatkowo zapewnia redundancję zasilania.

– Kompaktowa, odporna na trudne warunki metalowa obudowa
– Duża wydajność prądowa pojedynczych zasilaczy – od 4 do 50 A
– Sygnalizacja stanu pracy za pomocą 3 diod LED
– Możliwość monitorowania stanu pracy za pomocą dodatkowego modułu komunikacyjnego
– Łatwa rozbudowa za pomocą dodatkowych modułów

Oferta na zapytanie