Już przetworniki separacyjne ze wzmocnieniem i przetworniki pomiarowe JUMPFLEX® z serii 857 wyznaczyły na rynku nowy standard w zakresie łatwości obsługi i rozwiązań technicznych. Teraz w ramach serii 2857 wprowadzono oprócz nowej techniki przyłączeniowej także wiele dodatkowych zalet. Jedno tylko zostało po staremu – możliwości mostkowania między obudowami.
Niezawodne dopasowanie sygnałów niezależnie od wielkości fizycznych i długość segmentu sieci: w automatyce procesowej przetworniki pomiarowe i separacyjne ze wzmocnieniem JUMPFLEX® z serii 857 i 2857 podwyższają integralność sygnału, a tym samym zwiększają dyspozycyjność maszyn i urządzeń. Dzięki połączeniu komfortu obsługi i dużej funkcjonalności, urządzenia JUMPFLEX® umożliwiają łatwe uruchamianie, obsługę i serwis, a co za tym idzie, ułatwiają codzienną pracę.
Wyjmowany wyświetlacz, zachowanie jednolitości kształtu, liczne możliwości opisu
Dolna części obudowy urządzeń z serii 2857 ma taki sam kontur, co seria 857. Dzięki temu można bez problemu mostkować ze sobą moduły z obu tych serii, zamiast żmudnego i pracochłonnego oprzewodowywania pojedynczych komponentów. Poza tym użytkownik może sam wybrać sposób konfiguracji: konwencjonalny za pomocą mikroprzełączników DIP lub za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Jego obsługa jest intuicyjna, podobnie jak aplikacji na smartfony czy nowego wyświetlacza. Otwiera to przed użytkownikiem szereg nowych, niespotykanych w innych rozwiązaniach możliwości, pozwalających na optymalne dopasowanie rozwiązań do warunków aplikacji. Wyświetlacz łatwo i szybko montuje się na obudowie. Jego zaletą jest także spory panel dotykowy, pozwalający na wygodną konfigurację urządzeń, tak jak w przypadku smartfonów. Poszczególne stany pracy są podświetlone na wyświetlaczu różnymi kolorami.Zalet dopełniają inne liczne właściwości, np. funkcja kopiowania. Pozwala ona na szybką i łatwą transmisję zapisanych danych konfiguracyjnych do innego urządzenia tego samego typu. Ponadto, w celu ochrony skonfigurowanych danych przed dostępem osób niepowołanych, można przydzielać hasła. Na wyświetlaczu możliwe jest również konfigurowanie górnej i dolnej granicy oraz alarmów wartości granicznych.
Aby ułatwić jak najszybszą orientację w sytuacji, przetworniki pomiarowe można opisać na różne sposoby: przy użyciu pasków i tabliczek oznacznikowych WMB oraz WMB Inline. Do opisu samych wyrzutni złączek służą oznaczniki Micro-WSB. W ten sposób każde wejście, wyjście i zasilanie można oznaczyć niezależnie, stosownie do danej aplikacji, zapewniając maksymalną przejrzystości układu.
W ramach dodatkowego zasilania przetworniki DC/DC to idealny sposób na niezawodne dostarczanie napięcia specjalnego. Rozwiązanie to można zastosować przykładowo w celu dostarczenia zasilania do czujników i elementów wykonawczych.
Korzyści:
– w aplikacjach wymagających specjalnych napięć zamiast kolejnego zasilacza zastosowany może być przetwornik DC/DC.
– kompaktowa budowa: oszczędność miejsca w rozdzielnicy dzięki rzeczywistej szerokości 6,0 mm
– rozszerzony zakres temperatur otoczenia
– możliwość zastosowania na światowych rynkach w wielu branżach dzięki aprobatom UL i GL
– o tym samym kształcie co serie 857 i 2857: mostkowanie napięcia między elementami